10 lihtsat lauset, mis aitavad mõelda, mis võiks su elus sel aastal juhtuda„Irvik Kiisu, kas sa ei tahaks mulle ütelda, kuhupoole ma siit peaksin minema?“ ütles Alice.

„See sõltub suuresti sellest, kuhu sa tahad välja jõuda,“ ültes Kass.

„Mulle on enam-vähem ükskõik, kuhu - “ vastas Alice.

„Siis ei ole tähtis, kuhupoole sa lähed,“ sõnas Kass.

„ – kui ma ikka kuskile jõuan,“ lisas Alice seletuseks.

„Oh, selle peale võid sa kindel olla, kui sa ainult kõnnid küllalt kaua,“ ütles Kass.

...

Juba on käimas aasta teine nädal. Ilmselt on aastavahetuse võlu ja uueaasta ootus asendunud argielu ning tavalisusega. Võibolla andsid uusaasta lubadusi. Võibolla oled need juba unustanud, võibolla juba neist loobunud ja otsustanud teha nii nagu alati, sest muutus on liigne vaev. Võibolla oled hoopis üks neist, kes teatraalselt uusaasta lubadusi ei anna.

Ma ei palugi sul anda uusaasta lubadusi. Ma kutsun sind üles Sihte seadma või siis „Oma elu aastatellimust“ andma. Siht annab suuna. Siht aitab teha valikuid ja otsuseid. Siht võimaldab taluda ootamatusi, igavust, tüütust, sest tead, et need on sihini jõudmiseks vajalikud.

Hea siht on enamasti vähemalt mingil kujul mõõdetav ehk saad jälgida progressi. Teadlikkus progressist on ka see, et taasavastad, et „Oi jälle ei leidnud selle tähtsa unistuse jaoks ühtegi minutit“.

Kui sul on siht, siis hakkavad su valikud ja käitumine automaatselt nende poole liikuma. Ja nii võib juhtuda, et „tellimused“ täidetaksegi.

Tead ju küll ütlust

„Ole ettevaatlik, mida sa soovid. Sa võid selle saada!“

Sihitus loob rahulolematust

Liiga paljud inimesed elavad üldises rahulolematuses, sest asjad juhtuvad nendega.

Kui neilt küsida, siis nad on „kõigega rahul“ ja neil on sageli ka „ükskõik“.

Aga kui mõni „ükskõik“ juhtub, siis nad on torssis, vinguvad, hädaldavad, kaeblevad ja kritiseerivad, sest see „ükskõik“ läks kuidagi valesti.

Ehk siis tegelikult neil ei ole ükskõik, aga nad ei julge vastutust võtta.

Lihtsam on anda vastutus ja võim teistele, siis saab olla teiste peale pahane ja ise saab jätkata ohvri või ogaraagara rollis. Aga see ei vii ühtegi sammu õnnele lähemale.

Viib küll, kui su eesmärk on sel aastal pesta sel aastal rohkem nõusid või muud sellist.


Sihitus ja ükskõiksus tunduvad vahel olema meie kultuuri märksõnad. Nende üle ollakse lausa uhked. Sest eesmärkide seadmine on mingi ameerika asi. Inimestel on lühikesed eesmärgid ja to-do listid, aga puudub selge arusaam, kuhu need „tehtud asjad“ välja viivad.