top of page
Meditation
Riverbend

tasuta veebinar

mis takistab ja võimaldab mina arengut
ja miks seda tähtis teada on?

 

Mitte arenemine ei ole võimalik.
Mu muutume koguaeg. Kuhugi suunas. 
Julgemise või hirmu suunas. 
Sõltuvalt kogemustest, keskkonnast ja meie enda loodud loost.

Ja nii see Mina on kõige taga ja juhib showd. 
Moel, mis paljudele on üllatav. 
Enda sees ehk sinu mõtetes, tunnetes ja kehas.
Enda ümber ehk suhetes, ametis, õpingutes. 
Kõik algab Mina Loost. 

Osad arvavad, et endaga tegelemine on mingi moe asi,  
sest inimene olevat selline nagu ta on. Nemad ei tee midagi.
Osad õpivad ja arendavad end pidurdamatult, kuhugi suunas, aga ikka ei saa piisavaks.
Osad üritavad teistele selgeks teha, et nad peaksid õppima ja arenema.

Ja siis on areng, mis loobki juurde. Viib samal ajal endale lähemale ja suuremasse vabadusse olla elu ning tema vingeussidega osavas suhtes. 

Selles veebinaris jagan oma kogemusi ja tähelepanekuid, mis takistavad endaks saavat ja vabadust loovat arengut. 
Ja mis seda siis omakorda võimaldaks. 
Ja kuidas seda kõike rakendada iseenda puhul, aga ka teiste puhul. 
Ehk kuidas mõista näiteks kolleegide, juhitavate, juhtide ja kõigi kaaslastega toimavat. 
Selle mõistmine vabastab võime mõjutuda ja mõjutada. 
Ehk siis olla tantsus. 

Tule kuulama! 

Registreerunutele on järelvaadatav. 
kes ma olen ja miks ma seda teen?
IMG-20230729-WA0009.jpg

Tere! Mina olen Epp. Mind paelub inimeseks olemine, endaks saamine, tore koosolemine ja eluga hakkama saamine ehk Enesemeisterlikkus. Mulle meeldib aidata inimestel näha oma võimekust ja väärtust ning anda neile see vajalik tugi, inspiratsioon või tõuge, et nad saaksid julgelt ja avatult elada, tegutseda ja otsustada ning liikuda uuele julgemale iseolevale ja panustavale tasemele. 

Minu enda endaks saamise lugu on olnud kiinukäänuline. Selline sibula lugu. Pealt kullakarvaline ja seest sigrimigri. Mõni kiht on kuldne ja maitsev, teine mäda ja kibe. Tean, mida tähendab endale mitte meeldimine ja endaga sõbra(ma)ks saamine. Tean, mida tähendab endast mitte arusaamine ja siis selle avastama hakkamine. Tean, mida tähendab süü, häbi, piinlikkus, hirm, ebakindlus, et äkki ma jään vahele ja tegelikkus tulebki välja. Tean, mida tähendab selle kogu portsu pidev haldamine ja juhtimine, et elu ei seiskuks. Tean, mida tähendab elu valimine, isegi kui on väga keeruline. Ma lihtsalt armastan elu ja tema ilu! 

Juba paarkümmend aastat tagasi sattusin töötama noorte ja täiskasvanutega. Peagi märkasin, et väga paljudel on endaga ja endast arvamisga samad mured nagu minulgi. Selgus, et minu kogemus andis mulle uskumise ja mõistmise ning mu otsingud andsid mulle tööriistad, kuidas saaksin ka teiste mina-pilti paremaks teha. 

Ja nii olengi käinud oma endaks saamise teed ja samas selle abil toetanud ka teisi. Tuleb välja, et mu keeruline lugu on hoopis minu väärtus, ressurss ja inspiratsioon. 

Ma aitan inimestel näha oma võimekust, mis on juba olemas. 

Selleks on vaja endast räägitavat lugu avardada.  

Epp Adler

teiste kogemused
Enjoying the Nature
Marget Mark.jpg

Marget Mark

võimas naine, juht, superviisor-coach 

Tead seda lugu, kui Keegi teab Kedagi, kes teab Kedagi. Nii ma Epuga „Kuidas julgelt asju ette võtta“ aruteluõhtul kohtusingi. Asju mida ette võtta oli kogunenud palju, aga julgusest jäi ikka pisut puudu. Õnneks jagus julgust paluda Eppu oma personaalse teekonna „pimenurki“ lihvima. Epu halastamatult aus, siiralt otsekohene ja toetavalt julgustav peegeldusviis aitas purustada vanad piiravad uskumused, lõhkuda hulk kõverpeegleid ja leida üles „ära kaotatud“ mina. Tänan Sind Epp, et meenutasid mulle, et mäng ei ole ainult väikese inimese töö... Soovitan palavalt valida Epp oma teekaaslaseks, kel on tahtmist ja julgust „oma teekonnale“ asuda.

Maria.jpg

Maria Kasepalu

VÕIMAS NAINE, JUHT

Epp innustas mind tegelema teemadega, mis on mu jaoks tõeliselt olulised. Tahtsin ühel koolitusel läbi viia haavatavuse-teemalist töötuba, kuid kartsin ning mõtlesin juba kergema vastupanu teed minna. Epp aga esitas mulle rodu küsimusi, mis ei jätnud mulle muud võimalust kui ületada oma hirm. See 5-minutiline (!) coaching-sessioon ei saanud määravaks mitte ainult tolle töötoa juures, vaid on mind sestsaati kõigi oluliste otsuste juures mõjutanud.

Eveli.jpg

Eveli Lilleoja

Võimas naine, juht, sotsiaaltöötaja

Sattusin ülikoolis Epu juhtimise loengutele. Juba esimesest korrast olin vaimustuses tema siirusest, õpetamise meetoditest, erilisusest ning särast. Just Epu teistsugune stiil oli see, mida vajasin ärkamiseks ning enese uuesti leidmiseks. Tänu talle suutsin leida ja tähtsustada jälle iseend. Tema sõnad – ole ISE, aus ja heatahtlik on mind saatnud viimased kuud ning juhatanud mind tagasi oma helesinise unistuse poole, julgedes kahe jalaga maa peal olles unistada ja tegutseda. Juhtimine algab ju enesejuhtimisest! Tänu Epu õpetusele sain aru, et minu tugevus on minu ebakindlus ning millegi võimalikuks saamiseks tuleb öelda JAH. Tema koolitused on just see, mida iga inimene, kes soovib ise oma elu juhtida, läbima peaks.

Olen tänulik, et Epp sattus minu teele siin elus. 

Pink Blossom

„Kõige tähtsam on arendada oma sisekõnet ja õppida ise endaga hästi rääkima. Kui sa ennast koguaeg piitsutad, kritiseerid või maha teed, siis pole ime, et sa endast väga hästi ei arva.“

 

- Coaching klient Kadi

bottom of page