top of page
Meditation
Image by Unseen Studio

tasuta veebinar

5 lõputöö juhendamise viga,
mis raiskavad aega ja energiat
 
 

Kevad läheneb. Linnud laulavad üha rõõmsamalt. 

Lõputöö kirjutajate ärevus ja paanika kasvavad. 

Sina saad seda suurendada või

neid sellest keerulisest teekonnast läbi aidata. 

Lõputöö kirjutamine on üks väga keeruline ja hirmutav protsess. 

Ja samas on ta ka väga oluline protsess, mis mõjutab kogu elu. 

Isegi kui lõputöö ise ei ole maailma muutev töö,

siis mudeldab see kogemus väga paljut.

Lõpuks on ta igal juhul maailma mõjutav töö. 

 

Lõputöö juhendamine võib olla sama keeruline teekond. 

Ennustamatu ja tänamatu. 

Vahel tore. Alati mitte. 

Oma praktikas kogen liiga paljusid õppijaid, kes kardavad oma juhendajaid. Juhendaja osutub liiga sageli seda protsessi kurnavaks  elemendiks ja õppija vajab nippe oma juhendaja haldamiseks. 

 

Mu praktika näitab ka, et seesama juhendaja ise on sageli sama hädas ja üksi. Ja nii võib ta tahtmatult ja enda teadmata oma tudengit hoopis takistada. 

Juhendamisteekond võib osutuda energia ja aja raiskajaks mõlemale osapoolele. 

Tasuta veebinaris jagan oma tähelepanekuid juhendamisest, raiskamist põhjustavatest juhendamisvigadest ning võimalikest lahendustest.

Kõike eesmärgiga, et kooli lõpp annaks tiivad, mitte ei murraks neid.

 

Pane end kirja ! 

Veebinar on järelvaadatav. 

kes ma olen ja miks ma seda teen?
IMG-20230729-WA0009.jpg

Tere! Mina olen Epp. Mind paelub enda  ja eluga hakkama saamine ehk Enesemeisterlikkus. Seda nii sisemise protsessina (ehk MINA-s toimuv) kui ka selle väliselt võimaldamine ja toetamine (ehk juhendamine, juhtimine, õpetamine). 

Oma töös aitan inimestel ennast ja oma olukordi mõista ning näha vaatenurkade ja valikute rohkust. 

​Lõputöö ja kooli lõpetamine on mulle väga oluline ja südamelähedane teema mitmel põhjusel. 

 

Ma ise olen kogenud väga toredat ja väga rasket lõpetamist. Mõlemad kogemused innustavad mu praegust tööd. Mu raske lõpetamise kogemus kahjustas mind liiga palju ja liiga kauaks ajaks. Ma arvan, et see kõik oli ebavajalik ja oleks vajanud lihtsalt nutikamat toetust. 

 

Coachina näen kui kahjustav ja raiskav on koolide mitte lõpetamine või halva kogemusega lõpetamine. See jääb igavesti kaaslaseks. Nõrgaks tegevaks kaaslaseks. 

 

Olen toetanud ja juhendanud paljusid lõputööde protsesse väga erinevates valdkondades ja õppetasemetel. Kuigi iga kooli ja osakonna nõudmised on justkui erinevad, siis tegelikult on kõik tööd täpselt ühesugused ja kõikide õppijate mured samuti. Olgu siis ülesandeks 6-leheküljeline keskkooli uurimistöö või magistritöö. Segadus ja mure on ikkagi sama.  

 

Viis aastat juhtisin Tartu Ülikooli Skytte Instituudis Euroopa õpingute magistriprogrammi Arenguseminari, kus sain proovida, testida ja arendada, kuidas toetada täiskasvanud õppijaid nende kõrghariduse õpingutes ja lõputöö protsessis.

Lõputöö tegemise ja juhendamise protsess võiksid mudeldada head juhendamist ka ülejäänud elus. Ma usun ja olen näinud, et see on võimalik. 

Epp Adler

Image by NEOM
Meditation
Image by Thought Catalog

tasuta veebinar

LÕPUTÖÖ -
KUIDAS ALUSTADA
JA MOTIVATSIOONI LEIDA?

 

Pink Blossom

"Veebruaris alustasin tööd Epuga ja maikuu lõpus juba kaitsesin edukalt oma magistritöö. Lisaks sellele, et ma tegin ära mind 1,5a painanud lõputöö, hoidsin ennast sellel teekonnal, minus kasvas eneseusk ja kõik see kandus üle ka mu igapäevaellu. Soovitan kõigile lõputööde kirjutajatel aidata ennast läbides see teekond toetatult ja muuta see kogemus Epu abiga positiivseks."

Mairi Tepner

bottom of page