top of page
Coach-EppAdler-photoSilverGutmann_edited.jpg

coaching

konsultatsioon 

vestleme 


 

Elu on erakordselt ilus ja väärtuslik. Aga veelgi enam on ta habras ja keeruline. Eriti kui Sinus peitub omamoodi maailma nägemine, kirg seda elu hüvanguks teostada ja tundlik inimlikkus. Nii võib endaks kasvamine, teiste ja eluga suhestumine olla üks suur väljakutse. Vähemalt siis, kui valida loov ja elav tee. 

Ja see ongi Enesemeisterlikkus - kuidas saada hakkama, jääda ellu, pehmeks, heatahtlikuks, suhestuvaks ja loovaks inimlikuks inimeseks, vaatamata kõigile elu pakutavatele kogemustele ja väljakutsetele.

Kui avastada oma enesemeisterlikkuse võime, võtta ta omaks, siis tekib ruum Enesemüsteeriumi avastamisele - kes sa tegelikult oled? mis on sinu väärtus ja geniaalsus? kuidas see kõik elu, töö ja suhetega kokku sobib? 

Seda teed ei pea valima või seda ise esile kutsuma. Lihtsalt paljud inimesed jõuavad punkti, kus enam teisiti ei saa. Tekib kahtlus, et minus ja elus on enamat. Tekib vastupandamatu soov ennast lõpuks omaks võtta. Teha oma tööd mõjusamalt, julgemalt, nähtavamalt, omapärasemalt ja haavatavamalt.

 

Need on tundlikud ajad, mil toimub sisemine möll. See võib avalduda väga erinevalt. Tundena, et lähen hulluks. Miski enam ei rahulda. Või tunnen end äkki saamatu ja ebapiisavana. Seni oli justkui kõik selge. Või hakkan kirglikult uut looma - õppima, arendama, otsima. Või olen pidevalt väsinud ja ükskõikne. Mõni muutub kurjaks ja ärrituvaks, sest tal on kitsaks jäänud. Ta ei mahu enam tubli, vaikiva, alluva või hoopis pidevalt tugev-olemise kasti.

 

Igal juhul oled jõudnud seisundisse, kus vana enam ei toimi ja uut veel pole.  

Need on küll enda sees uueks kasvamise ajad, kuid vahepeal on ka hea vestelda. Jagada, saada peegeldust, olla kuuldud, et mõista oma olukorda paremini, (taas)avastada oma tugevused, õppida oma ebakindluste ja hirmudega uutmoodi suhestuma ning seeläbi julgeda teada oma Uue Mina eesmärke, sihte, unistusi ja igatsusi.

See ongi minu Enesemeisterlikkuse töö eesmärk. Aidata suurepärastel inimestel oma suurepärasust avastada, seda ise näha, omaks võtta ja avaramalt rakendada. Sest meie suurepärasus ei ole antud meile ainult enda või oma lähedaste teenindamiseks. Ikka laiema elu ja kogukonna jaoks. 

Endaks saamine on elutöö! 

Forest

Kuidas ma töötan?

Alustuseks tutvu minuga. Loe blogi, kuula ja vaata veebinare.

On oluline, et minu lähenemine ja põhiväärtused sobivad sulle ning tunned, et võiksid mind usaldada.

Kui sulle tundub, et soovid mind oma kaasteeliseks ja coachiks, siis kirjuta mulle.

Palun kirjelda, mis olukorras sa oled ja mis teemad Sind minu juurde toovad. Kirjuta vabalt, segaselt, ausalt, vigaselt. Peaasi, et lubad endal oma mõtteid kirjutada ja ei muretse liigselt õigesti kirjutamise pärast. Segadusest ja kaosest on lihtsam varandust leida! 

Seejärel lepime kokku tasuta tutvumisvestluse (umbes 30minutit telefonis või zoomis), et saaksime tutvuda, täpsustada su teemat ja saaksid otsustada, kas mina olen ikka õige. Ja ka mina saaksin veenduda, et ma saan sulle kasulik olla.    

EppAdler.jpg

Enesemeiserlikkuse vestlus/konsultatsioon

Aitan Sul oma teemat mõista

ja näha oma valikuid, et saaksid teha järgmise sammu. 

 

1 - 1,5h

Telefonis, zoomis või kohtumine Tartus.  

Enesemeisterlikkuse coachingu programm

Sinu aeg iseendale

Sinu teemad süsteemselt 

Enda avastmine 

Võimaluste ja valikute nägemine 

Ettevalmistusküsimustik

5 x 1,5h sessiooni Zoomis või Tartus

3-5 kuud - 2-4 nädalase intervalliga

(see sõltub sinu vajadusest ja teekonnast) 

Pidev tugi e-posti teel 

Kirjuta mulle!

Aitäh, Su kiri on saadetud! Vastan esimesel võimalusel!

Forest

teiste kogemused

Maria.jpg

Maria Kasepalu

VÕIMAS NAINE, JUHT

Epp innustas mind tegelema teemadega, mis on mu jaoks tõeliselt olulised. Tahtsin ühel koolitusel läbi viia haavatavuse-teemalist töötuba, kuid kartsin ning mõtlesin juba kergema vastupanu teed minna. Epp aga esitas mulle rodu küsimusi, mis ei jätnud mulle muud võimalust kui ületada oma hirm. See 5-minutiline (!) coaching-sessioon ei saanud määravaks mitte ainult tolle töötoa juures, vaid on mind sestsaati kõigi oluliste otsuste juures mõjutanud.

Eveli.jpg

Eveli Lilleoja

Võimas naine, juht, sotsiaaltöötaja

Sattusin ülikoolis Epu juhtimise loengutele. Juba esimesest korrast olin vaimustuses tema siirusest, õpetamise meetoditest, erilisusest ning särast. Just Epu teistsugune stiil oli see, mida vajasin ärkamiseks ning enese uuesti leidmiseks. Tänu talle suutsin leida ja tähtsustada jälle iseend. Tema sõnad – ole ISE, aus ja heatahtlik on mind saatnud viimased kuud ning juhatanud mind tagasi oma helesinise unistuse poole, julgedes kahe jalaga maa peal olles unistada ja tegutseda. Juhtimine algab ju enesejuhtimisest! Tänu Epu õpetusele sain aru, et minu tugevus on minu ebakindlus ning millegi võimalikuks saamiseks tuleb öelda JAH. Tema koolitused on just see, mida iga inimene, kes soovib ise oma elu juhtida, läbima peaks.

Olen tänulik, et Epp sattus minu teele siin elus. 

Marget Mark.jpg

Marget Mark

võimas naine, juht, superviisor-coach 

Tead seda lugu, kui Keegi teab Kedagi, kes teab Kedagi. Nii ma Epuga „Kuidas julgelt asju ette võtta“ aruteluõhtul kohtusingi. Asju mida ette võtta oli kogunenud palju, aga julgusest jäi ikka pisut puudu. Õnneks jagus julgust paluda Eppu oma personaalse teekonna „pimenurki“ lihvima. Epu halastamatult aus, siiralt otsekohene ja toetavalt julgustav peegeldusviis aitas purustada vanad piiravad uskumused, lõhkuda hulk kõverpeegleid ja leida üles „ära kaotatud“ mina. Tänan Sind Epp, et meenutasid mulle, et mäng ei ole ainult väikese inimese töö... Soovitan palavalt valida Epp oma teekaaslaseks, kel on tahtmist ja julgust „oma teekonnale“ asuda.

karin_kivipold.jpg

karin kivipõld

võimas naine, kommunikatsiooni võlur 

Arvan, et jõuame Epu juurde kui mingid katalüseerivad (pisi)muutused on aset leidnud, teatud nihked juba toimunud ning ei ole saabunud terviklikku arusaaamist, kus me oleme, mis on tegelikult juhtunud ja kuidas nüüd edasi minna ja olla. Laamad maasügavustes on asunud vaevaliselt ja valusalt liikuma. Kõik on uus ja tundmatu, võõras, ebamugav, arusaamatu ning toores ehkki pealtnäha pole toimunud midagi – meri on sile kui peegel. Midagi enam ei sobi, kuhugi enam ei mahu ja ihalus on millekski, mida sõnadesse panna ei ole veel võimalik ja ette kujutada seda ka ei oska.

 

See on väga üksik koht ja raskesti jagatav – kui ise aru ei saa, kuidas saakski keegi teine seda mõista. Aga on tunne, et midagi olulist vajab avastamist ja reaalseks tegemist. See on hinge pime öö, kus ei näe, aga kuuled, ei taju, aga kombid, justkui Heremiit, kes saab loota vaid iseendale. Edasi minna ei oska ning ei usalda. Tagasitee ei ole aga enam variant.

Epp on valgus Heremiidi laternas, mis annab pilkases pimeduses eneseusku, lootust ja jõudu, et sellest soisest pimedusest on võimalik välja sumada ja oma rada ise luua ning et see polegi kõik – maailmas on palju rohkem ja see on palju suurem, kui oskasime arvata. Selgub, et sopane mülkasoo on tegelikult osa erakordselt ilusast teekonnast. Miks mitte soppa varba alla lirtsuda ning usaldada, et just nii praegu peabki olema? Kes ütles, et mudamülgas, kus siblib satikaid ja mutukaid, vohab ebatavalisi taimi, ei ole hingematvalt müstiline ja erakordselt nauditav?

Heremiidi valguseks olev Epp teeb võimatu võimalikuks valgustades tundmatust täpselt nii palju, et, kole võib saada ilusaks ja mõttetu mõttekaks. Ja ehkki oleme jätkuvalt üksi, on tekkinud lootus, et praegune ei jää igaveseks ning usk, et nii just peabki olema. Jõud ja vastused peituvad meis endas. Need tuleb lihtsalt üles leida.

bottom of page