top of page
Coach-EppAdler-photoSilverGutmann_edited.jpg

coaching

Endaks saamine on elutöö. 

Elus vahelduvad pidevalt ajad, kus kõik on selge, aegadega, mil midagi ei ole selge. 

Selgetel aegadel usume oma lugu endast ja elust. 

Teame, kuidas Elu käib.

 

Usume,

et kõik meie hirmud, ebakindlused, ärevused, masendused, läbipõlemised, reaktsioonid

ongi Mina.

Nii lihtsalt on ja seda muuta ei saa.

See lugu endast ja elust rahuldab meid ning pakub tuge. 

Siis äkki enam üldse mitte. 

Vana ja harjumuspärane enam ei tööta. 

Tubli ja täiuslik olemine muutuvad igavaks. 

Läbipõleda enam ei viitsi. Hirmud raiskavad aega.

Ärevus ja masendus kurnavad.

Endas pidev kahtlemine tüütab.

Tekib kahtlus, et minus ja elus on veel midagi. 

Tekivad uued tahtmised ja ihad. 

Senine olemine ei rahulda enam üldse. 

Nagu ei mahuks oma senisesse mugavasse olemisse enam ära.

Isegi kui seal on tuttav ja mugav, siis nagu tahaks end sirutada. 

Nagu tahaks riskida. 

Vanas ei ole enam üldse mugav. 

Aga uus on veel võõras, ebamugav ja kahtlane. 

Uue enda (taas)avastamine, omaks võtmine ja tegutsema lubamine on protsess,

mis vajab peegeldust, tuge ja uut toestamist. 

See vajab uusi ideid, vaatenurki, valikuid, tähendusi, oskuseid, harjumusi. 

 

See on uue õppimise aeg.

Sa ise ei pruugi seda "uut" osata veel näha, talle tähendust anda ega teda toetada.

Võid end hinnata ja mõõta valede joonlaudadega ning teha endale ise liiga.

Nendel hetkedel ma tulengi appi ja kaasteeliseks. 

Et saaksid liikuda oma loo järgmisesse peatükki. 

Vabamalt, julgemalt ja üha enam enda moodi.

 

Aitan sul mõista ja juhtida

su enesetunnet, motivatsiooni ja tegutsemisvõimet. 

mis teemadega töötan?

endaks saamine

Kui oled jõudnud uude etappi, kus vana enam ei toimi ega taha. Uut selgust veel ei ole, aga oled temaks juba valmis. Vajad tuge, et seda segadust mõista, et tekiks uus nägemis- ja tegutsemisvõime. Aeg on ennast (taas)avastada ja meelde tuletada. 

juhiks kasvamine 

Juhtimine on teadlik mõjutamine. Mõju on alati. Juhi rolli kasvamine ja selle kandmine on nii sisemine kui väline protsess. See on pidev teekond algajatele ja kogenud juhtidele, milles võib kergesti üksi jääda. See üksindus teeb nõrgaks, raiskab energiat ja takistab leidlikkust ning headust.   

esinemishirmust 
esinemisvõimesse

Esinemishirm on alati

enda esindamise ja esitlemise probleem. 

See on üks väga suur ja täiesti ebavajalik elu takistaja, mida saab muuta.

Me tegelikult esineme koguaeg, nii et parem on sellega rahu teha.

lõputöö
või muu enda ehitamise projekti toetamine 

Lõputöö on üks enda loomise vahend, mis võimaldab paljut ja ära tegemine vabastab sind järgmisteks suurteks tegudeks.  

millest alustada?

EppAdler.jpg
  • Alustuseks tutvu minuga - loe blogi, kuula ja vaata veebinare. On väga oluline, et tunneksid, et võiksid mind usaldada.

  • Kui sulle tundub, et soovid mind oma kaasteeliseks ja coachiks, siis kirjuta mullePalun kirjelda, mis olukorras oled ja mis teemad Sind minu juurde toovad. Kirjuta vabalt ja segaselt. Segadusest ja kaosest on lihtsam varandust leida! 

  • Seejärel lepime kokku tasuta tutvumisvestluse (umbes 30minutit telefonis või zoomis), et saaksime tuttavaks, täpsustame su teemat ja saaksid otsustada, kas sellele teekonnale minuga minna.  

  • Enamasti töötan Zoomis. Leian, et sellel on väga palju eeliseid. Sa oled oma kohas ja seega kogu loodav energia jääb sinna, mitte minu tuppa. Vestlus on veidral moel võrdsem ja konkreetsem. Kohtumist saab salvestada, et saaksid vajadusel seda veel kuulata. Eeliseid on veel.  

Kirjuta mulle!

Aitäh, Su kiri on saadetud! Vastan esimesel võimalusel!

kui palju maksab?

ühekordne 

vestlus / konsultatsioon

Ühekordne kohtumine, kus aitan Sul su teemat või olukorda mõista ja lahti harutada ning näha valikuid, et saaksid teha järgmise otsuse ja sammu. 

1,5h Zoomis.   

Enesemeisterlikkuse coachingu programm

Programm on protsess, kus tegeleme su teemadega süsteemselt.

Uurime su olukordi, su reaktsioone, su mustreid, su uusi igatsusi.

Aitan sul näha su tugevusi, väärtust ja üldse ressurssi.

Saad nippe ja võtteid, mida teha oma puuduste, hirmude ja ebakindlustega.  

Programmi jooksul on meil 

3-5 kuu jooksul

5 x 1,5h sessiooni Zoomis

ja pidev tugi e-posti teel. 

Lisaks vastavalt vajadusele muud materjalid. 

 

Kohtumiste intervalli lepime jooksvalt kokku.

See sõltub sinu vajadusest ja teekonnast.

Vahel kohtume alguses tihidamalt ja hiljem harvem, et jõuaksid rohkem seedida ja praktiseerida.   

teiste kogemused

Maria.jpg

Maria Kasepalu

VÕIMAS NAINE, JUHT

Epp innustas mind tegelema teemadega, mis on mu jaoks tõeliselt olulised. Tahtsin ühel koolitusel läbi viia haavatavuse-teemalist töötuba, kuid kartsin ning mõtlesin juba kergema vastupanu teed minna. Epp aga esitas mulle rodu küsimusi, mis ei jätnud mulle muud võimalust kui ületada oma hirm. See 5-minutiline (!) coaching-sessioon ei saanud määravaks mitte ainult tolle töötoa juures, vaid on mind sestsaati kõigi oluliste otsuste juures mõjutanud.

Eveli.jpg

Eveli Lilleoja

Võimas naine, juht, sotsiaaltöötaja

Sattusin ülikoolis Epu juhtimise loengutele. Juba esimesest korrast olin vaimustuses tema siirusest, õpetamise meetoditest, erilisusest ning särast. Just Epu teistsugune stiil oli see, mida vajasin ärkamiseks ning enese uuesti leidmiseks. Tänu talle suutsin leida ja tähtsustada jälle iseend. Tema sõnad – ole ISE, aus ja heatahtlik on mind saatnud viimased kuud ning juhatanud mind tagasi oma helesinise unistuse poole, julgedes kahe jalaga maa peal olles unistada ja tegutseda. Juhtimine algab ju enesejuhtimisest! Tänu Epu õpetusele sain aru, et minu tugevus on minu ebakindlus ning millegi võimalikuks saamiseks tuleb öelda JAH. Tema koolitused on just see, mida iga inimene, kes soovib ise oma elu juhtida, läbima peaks.

Olen tänulik, et Epp sattus minu teele siin elus. 

Marget Mark.jpg

Marget Mark

võimas naine, juht, superviisor-coach 

Tead seda lugu, kui Keegi teab Kedagi, kes teab Kedagi. Nii ma Epuga „Kuidas julgelt asju ette võtta“ aruteluõhtul kohtusingi. Asju mida ette võtta oli kogunenud palju, aga julgusest jäi ikka pisut puudu. Õnneks jagus julgust paluda Eppu oma personaalse teekonna „pimenurki“ lihvima. Epu halastamatult aus, siiralt otsekohene ja toetavalt julgustav peegeldusviis aitas purustada vanad piiravad uskumused, lõhkuda hulk kõverpeegleid ja leida üles „ära kaotatud“ mina. Tänan Sind Epp, et meenutasid mulle, et mäng ei ole ainult väikese inimese töö... Soovitan palavalt valida Epp oma teekaaslaseks, kel on tahtmist ja julgust „oma teekonnale“ asuda.

karin_kivipold.jpg

karin kivipõld

võimas naine, kommunikatsiooni võlur 

Arvan, et jõuame Epu juurde kui mingid katalüseerivad (pisi)muutused on aset leidnud, teatud nihked juba toimunud ning ei ole saabunud terviklikku arusaaamist, kus me oleme, mis on tegelikult juhtunud ja kuidas nüüd edasi minna ja olla. Laamad maasügavustes on asunud vaevaliselt ja valusalt liikuma. Kõik on uus ja tundmatu, võõras, ebamugav, arusaamatu ning toores ehkki pealtnäha pole toimunud midagi – meri on sile kui peegel. Midagi enam ei sobi, kuhugi enam ei mahu ja ihalus on millekski, mida sõnadesse panna ei ole veel võimalik ja ette kujutada seda ka ei oska.

 

See on väga üksik koht ja raskesti jagatav – kui ise aru ei saa, kuidas saakski keegi teine seda mõista. Aga on tunne, et midagi olulist vajab avastamist ja reaalseks tegemist. See on hinge pime öö, kus ei näe, aga kuuled, ei taju, aga kombid, justkui Heremiit, kes saab loota vaid iseendale. Edasi minna ei oska ning ei usalda. Tagasitee ei ole aga enam variant.

Epp on valgus Heremiidi laternas, mis annab pilkases pimeduses eneseusku, lootust ja jõudu, et sellest soisest pimedusest on võimalik välja sumada ja oma rada ise luua ning et see polegi kõik – maailmas on palju rohkem ja see on palju suurem, kui oskasime arvata. Selgub, et sopane mülkasoo on tegelikult osa erakordselt ilusast teekonnast. Miks mitte soppa varba alla lirtsuda ning usaldada, et just nii praegu peabki olema? Kes ütles, et mudamülgas, kus siblib satikaid ja mutukaid, vohab ebatavalisi taimi, ei ole hingematvalt müstiline ja erakordselt nauditav?

Heremiidi valguseks olev Epp teeb võimatu võimalikuks valgustades tundmatust täpselt nii palju, et, kole võib saada ilusaks ja mõttetu mõttekaks. Ja ehkki oleme jätkuvalt üksi, on tekkinud lootus, et praegune ei jää igaveseks ning usk, et nii just peabki olema. Jõud ja vastused peituvad meis endas. Need tuleb lihtsalt üles leida.

bottom of page