top of page

Mis on life coaching ehk enesearengu treening?Ma olen coach, eesti keeles koots või treener. Täpsemalt olen life coach ja veelgi täpsemalt olen Enesemeisterlikkuse coach. Miks seda vaja eristada? Sest olemas on ka juhtimiscoachid ehk executive coachid ja palju muid coache. Eristamist on vaja, et sina teaksid, keda sina peaksid täpsemalt otsima.

Coaching kogub ka Eestis populaarsust ja üha enam inimesi leiab tee coachingu juurde. Avastasin, et ma ei olegi siiani sellest kirjutanud.

Mis on life coaching, kellele see mõeldud on ja kuidas see käib? Sellest täna kirjutangi.

Inspiratsiooni sain Raadio 2st. Mind paluti eelmisel nädalal Agenda saatesse just life coachingust rääkima. Kuula intervjuud siit.


Mis on coaching, kootsing ja life coaching?

Coaching on tulevikule suunatud tegevus ja lähtub Sinu soovist midagi muuta. Coach ei tegele minevikuga, vaid alustab teed sealt, kus sa praegu oled. See küll sisaldab sinu minevikku ja ajalugu, kuid coaching ei analüüsi seda, vaid aitab sul vabaneda end ammendanud uskumustest ja aitab sul seniseid kogemusi tuleviku nimel kasutada.

Coaching tuleneb algselt sõjaväest ja hiljem spordist. Coachi ehk treeneri või juhendaja ülesanne on võimaldada oma juhendatavatel saavutada soovitud tulemusi ja kasutada oma võimeid parimal viisil.

Spordicoach tegeleb sportlase võimete arendamise ja tulemuste saavutamisega.

Juhtimiscoach juhtide võimete arendamise ja juhtimistulemuste parandamisega.

Life coach tegeleb inimeste eluga üldiselt ja aitab sellega paremini, õnnelikumalt ning edukamalt hakkama saada.

12 eluvaldkonda, mis kõik vajavad Sinu aega, tähelepanu ja hoolt, et oleksid rahul

Enesemeisterlikkuse toetamiseks ja treenimiseks kasutan mina elu mõtestamiseks 12-osalist mudelit (kõiki neid saab jagada veel tükkideks). Olulised eluvaldkonnad juhuslikus järjekorras, mis kõik vajavad tähelepanu, aega ja energiat, et oleksid rahul:

  • Suhted – pere, sõbrad, vanemad, lapsed ...

  • Raha ja finantsid

  • Karjäär ja töö

  • Lähisuhe ja armastus