top of page
Image by Redd F

nutika esinemise kursus


6.- 20. mai 2024


zoomis

Praktilisel kursusel
aitan sul mõista kõiki su esinemisteemasid, et esinemine muutuks su tööriistaks.
 
Kuidas mõelda endast ja teistest?
Mida ja kuidas üldse rääkida?
Kuidas valmistuda?
Kuidas ennast toetada?
Mida teha kui juhtub?
Kolmeks jupiks jagatud kursus annab rohkem aega ja ruumi, et teemad saaksid kerkida, settida ja laheneda.
 
Mida sisaldab?
3 x 2h grupikohtumist Zoomis
e-kursus
minu tugi ja juhendus
teised omasugused
 
Millal toimub?   

6. - 20. mai 2024 

Kohtume esmaspäeviti kell 16.00

Kui palju maksab? 

195€ 

teiste kogemused 

Krista Teearu.jpeg

"Ma olen Epule üüratult tänulik, et ta coachinguseansside käigus tegi mulle üheselt selgeks, et esinemised on olulised ja esinemiskartusest tuleb üle saada. Viimase aasta jooksul on mul olnud mitmeid erinevaid esinemisi, 20-400 inimese ees ja hirmu enam ei ole. Õppida on muidugi veel palju, aga tehnikad tulevad hiljem."

Krista Teearu 

Raamatupidamise ja finantside võlur 

Pilvebüroo ja Robby&Bobby omanik

Maria.jpg

"Epp innustas mind tegelema teemadega, mis on mu jaoks tõeliselt olulised. Tahtsin ühel koolitusel läbi viia haavatavuse-teemalist töötuba, kuid kartsin ning mõtlesin juba kergema vastupanu teed minna. Epp aga esitas mulle rodu küsimusi, mis ei jätnud mulle muud võimalust kui ületada oma hirm. See 5-minutiline (!) coaching-sessioon ei saanud määravaks mitte ainult tolle töötoa juures, vaid on mind sestsaati kõigi oluliste otsuste juures mõjutanud."

Maria Kasepalu

Uku ja Ilmar.jpg

"Pöördusime Epu kui meile teadaolevalt oma valdkonna parima spetsialisti poole seoses magistriõpingutel tekkinud võimalusele oma tööd teaduskonverentsil tutvustada.
Mõte, millega meie konsultatsiooni Epuga – ja selle järelmid – võiks kokku võtta, kõlaks järgnevalt:

Kui õppetöö tulemus ja ettekanne konverentsil olid kirsiks tordil, siis Epult saadud esinemissuunised võimaldasid seda kogu oma buketis täies mahus nautida.
Täname, täname väga!"

Uku Tulev ja Ilmar Ermus 

IT asjade võlurid 

Kelly Hrupa.jpg

"Asusime Epuga avastama, mida tähendab iseenda esindamine, päris omaenda hääle leidmine ja selle väestamine nii, et teised seda kuuleksid ja aktsepteeriksid. Teema oli algul kitsam, ent ühiste arutelude käigus hakkas avanema üha uusi ja sügavamaid kihte, mis aitasid lõpuks paremini mõista nii ennast kui teisi ning seda, kui seotud me kõik tegelikult omavahel oleme. Epu abiga taipasin, et mul on väga palju oskusi, kogemusi ja teadmisi, mida ei maksa alahinnata ning seeläbi kasvas minus kindlus ja selgroog, aitamaks mul edaspidi teha paremaid valikuid enda ja ka end ümbritsevate inimeste jaoks."

Kelly Hrupa

IMG-20230729-WA0009.jpg

Tere! 

Kas esinemine peab meeldima? 

Kas igaüks ikka peab lavale ronima? 

Ma arvan, et jah:)  

Ma isegi arvan, et on kuritegu, et nii paljud inimesed läbivad nii kooli kui ülikooli jätkuvalt esinemist kartvalt. Ja siis pargivad end sellesse usku ära ja usuvad, et nad ei olegi esinejatüübid.

 

Ma arvan, et on lausa ohtlik, et nii paljud kogenud juhid, eksperdid, mõtlejad kardavad esinemist. Esiteks raiskavad nad ennast. Teiseks ei saa me nende mõtetest ja kogemustest osa. Nad ei esinda midagi uhkusega ega saa luua kontakte. Ja sageli nad ise ei märkagi,  kuidas nad teisi raiskavad. Ja kuidas nad õpetavad ja levitavad oma eeskujuga esinemispõlgust.

Lava, millest ma räägin on elulava. Ja esinemine on lihtsalt enda esindamine. Asi ei ole selles, et sa pead koguaeg rambivaguses olema. Oluline on, et sa ei hanguks kui valgus vahel on sinu peal ja ta on elus sageli meie peal. Oluline on, et sa jääksid sama targaks ja toimimisvõimeliseks inimeseks nagu sa muidu oled. 

Tegelikult ei ole küsimus üldse esinemise meeldimises või esineda tahtmises. Ma arvan, et esinemine iseenesest ei pea meeldima, kuid see on üks eluoskus. See on üks moodus, kuidas sinu mõtted saavad teistele kuulduks. See on enda esindamise viis ja see on teistega suhtlemise moodus. Ja seetõttu ongi see nii tähtis. 

 

Oluline on esinemisvõime, et sa saaksid ennast ja oma mõtteid esindada, oleksid võimeline kuulma teiste mõtteid ja nendega suhestuma. Oluline on oskus ennast juhtida hetkedel, kui juhtuvadki kõik hirmsad asjad, mis esinedes juhtuda võivad. Probleem ei ole, et need juhtuvad, vaid selles, et sa neid kardad ja seetõttu jätad esinemata. Probleem on selles, et keegi pole andnud sulle mõtte- ja tegutsemisvõtteid, mida teha, et valmistuda targalt, et end aidata julgemisse ja vajadusel jamadest välja, kui nad juhtuvad. 

Esinemine on lihtsalt üks elus osalemise tööriist. Olen avastanud, et esinemismuredega ära tegelemine on kui kiirtee vabamasse, toredamasse ja enesekindlamasse ellu. Kõik  muutub lihtsamaks ja võimalikumaks. Esinemishirm on väga kallis raiskaja. Ta raiskab aega, energiat, ideid, aga ta räsib ka su hinge. 

Mulle meeldib aidata esinemisest uutmoodi mõelda. See on alati ka endast ja teistest uutmoodi mõtlema hakkamine. 

Esineda oskad sa nagunii. Sellele ligipääsuks on vaja osata ka esinemisest ja esinemisolukordadest nutikalt mõelda. 

Kirjuta mulle, kui sul on aeg esinemisega mingi teema ja sa tahaksid seda mõista või lahendada. 

Epp Adler

Meditation
Jumping

vaba ja enesekindla
esinemise ning enda esindamise
coachinguprogamm


Kui tahad teemaga põhjalikumalt
ja individuaalselt tegeleda.

Tegeleme ainult sinu küsimuste ja teemadega.

Teemad saavad protsessi käigus areneda ja kasvada. 
Saame asju uurida laiemalt ja sügavamalt. 

Materjaliks on sinu kogemused. 


Aitan sul valmistuda eesootavateks juhtimiteks.
Aitan sul näha sind ennast avaramalt ja põnevamalt. 
Saad uusi vaatenurki ja palju uusi nippe,
et saaksid päris elu ohtlikus džunglis vabalt ja enesekindlalt osaleda ning oma asja ajada.
Oma häälega ja ka teiste hääli kuuldes.


3 x 1,5h kohtumist sinule sobivas tempos
esinemise e-kursus 
e-kirja tugi 


495€ 

bottom of page