top of page
Meditation
Image by Thought Catalog

tasuta veebinar

LÕPUTÖÖ -
KUIDAS ALUSTADA
JA MOTIVATSIOONI LEIDA?

kes ma olen ja miks ma seda teen?
IMG-20230729-WA0009.jpg

Tere! Mina olen Epp. Mind paelub enda  ja eluga hakkama saamine ehk Enesemeisterlikkus. Mulle meeldib aidata inimestel näha oma võimekust ja väärtust ning anda neile see vajalik tugi, inspiratsioon või tõuge, et nad saaksid julgelt ja avatult elada, tegutseda ja otsustada ning liikuda uuele julgemale iseolevale ja panustavale tasemele. 

Lõputöö ja kooli lõpetamine on mulle väga oluline ja südamelähedane teema mitmel põhjusel. 

 

Ma ise olen kogenud toredat ja väga rasket lõpetamist. Mõlemad kogemused innustavad mu praegust tööd. Kuid mu raske lõpetamise kogemus kahjustas mind liiga palju ja liiga kauaks ajaks. Ma arvan, et see kõik oli ebavajalik ja oleks vajanud lihtsalt nutikamat toetust. 

 

Coachina näen kui kahjustav ja raiskav on koolide mitte lõpetamine. See jääb igavesti kaaslaseks. Nõrgaks tegevaks kaaslaseks. 

 

Olen toetanud ja juhendanud paljusid lõputööde protsesse väga erinevates valdkondades ja õppetasemetel. Kuigi iga kooli ja osakonna nõudmised on justkui erinevad, siis tegelikult on kõik tööd täpselt ühesugused ja kõikide õppijate mured samuti. Olgu siis ülesandeks 6-leheküljeline keskkooli uurimistöö või magistritöö. Segadus ja mure on ikkagi sama.  

 

Viis aastat juhtisin Tartu Ülikooli Skytte Instituudis Euroopa õpingute magistriprogrammi Arenguseminari, kus sain proovida, testida ja arendada, kuidas toetada täiskasvanud õppijaid nende kõrghariduse õpingutes ja lõputöö protsessis.

Lõputöö tegemist takistab teema ja ülesande segadus või sisemine draama. Mõlemad on lahendatavad juhendatud vestluse, planeerimise ja peegeldamise abil. Neid ma oskan hästi. 

Lisaks oskan ma teha su töö päriselt sinu omaks. Ainult nii on seda tore teha. 

Su lõputöö on tehtav, ükskõik kui keerulisena see hetkel tundub! 

Epp Adler

Pink Blossom

"Veebruaris alustasin tööd Epuga ja maikuu lõpus juba kaitsesin edukalt oma magistritöö. Lisaks sellele, et ma tegin ära mind 1,5a painanud lõputöö, hoidsin ennast sellel teekonnal, minus kasvas eneseusk ja kõik see kandus üle ka mu igapäevaellu. Soovitan kõigile lõputööde kirjutajatel aidata ennast läbides see teekond toetatult ja muuta see kogemus Epu abiga positiivseks."

Mairi Tepner

bottom of page