top of page
Meditation
Image by Unseen Studio

tasuta veebinar

5 lõputöö juhendamise viga,
mis raiskavad aega ja energiat
 

Image by NEOM
kes ma olen ja miks ma seda teen?
IMG-20230729-WA0009.jpg

Tere! Mina olen Epp. Mind paelub enda  ja eluga hakkama saamine ehk Enesemeisterlikkus. Seda nii sisemise protsessina (ehk MINA-s toimuv) kui ka selle väliselt võimaldamine ja toetamine (ehk juhendamine, juhtimine, õpetamine). 

Oma töös aitan inimestel ennast ja oma olukordi mõista ning näha vaatenurkade ja valikute rohkust. 

​Lõputöö ja kooli lõpetamine on mulle väga oluline ja südamelähedane teema mitmel põhjusel. 

 

Ma ise olen kogenud väga toredat ja väga rasket lõpetamist. Mõlemad kogemused innustavad mu praegust tööd. Mu raske lõpetamise kogemus kahjustas mind liiga palju ja liiga kauaks ajaks. Ma arvan, et see kõik oli ebavajalik ja oleks vajanud lihtsalt nutikamat toetust. 

 

Coachina näen kui kahjustav ja raiskav on koolide mitte lõpetamine või halva kogemusega lõpetamine. See jääb igavesti kaaslaseks. Nõrgaks tegevaks kaaslaseks. 

 

Olen toetanud ja juhendanud paljusid lõputööde protsesse väga erinevates valdkondades ja õppetasemetel. Kuigi iga kooli ja osakonna nõudmised on justkui erinevad, siis tegelikult on kõik tööd täpselt ühesugused ja kõikide õppijate mured samuti. Olgu siis ülesandeks 6-leheküljeline keskkooli uurimistöö või magistritöö. Segadus ja mure on ikkagi sama.  

 

Viis aastat juhtisin Tartu Ülikooli Skytte Instituudis Euroopa õpingute magistriprogrammi Arenguseminari, kus sain proovida, testida ja arendada, kuidas toetada täiskasvanud õppijaid nende kõrghariduse õpingutes ja lõputöö protsessis.

Lõputöö tegemise ja juhendamise protsess võiksid mudeldada head juhendamist ka ülejäänud elus. Ma usun ja olen näinud, et see on võimalik. 

Epp Adler

Pink Blossom

"Veebruaris alustasin tööd Epuga ja maikuu lõpus juba kaitsesin edukalt oma magistritöö. Lisaks sellele, et ma tegin ära mind 1,5a painanud lõputöö, hoidsin ennast sellel teekonnal, minus kasvas eneseusk ja kõik see kandus üle ka mu igapäevaellu. Soovitan kõigile lõputööde kirjutajatel aidata ennast läbides see teekond toetatult ja muuta see kogemus Epu abiga positiivseks."

Mairi Tepner

bottom of page