top of page

111 julget soovi valguse pühadeks ja saabuvaks aastaksJa see uskumatu aasta hakkabki lõppema. Juba oleme astunud uue Valguse suunas. Kas sul on ikka meeles märgata seda kahte minutit rohkem valgust?

Suur aitäh Sulle, et oled olnud minuga. Inspireerinud, toetanud, julgustanud, jaganud ja lihtsalt olnud.

Aastakokkuvõtet tehes selgus, et olen sel aastal oma töistes tegemistes otseselt kohtunud ja puudutanud vähemalt 2200 inimest. Väga paljudega neist rääkisin ka otse. Seda on päris palju. See aasta ongi olnud väga suur õppimise ja kogemise aasta. Palju avastusi, palju kasvamist, palju lõppemisi, palju alguseid.

Kõigi nende inimeste hulgas on mind puudutanud kõige rohkem Tublid ja Korralikud naised. Ja nemad innustasidki mind looma selle aasta pühade soovi ja kingitust.

Ma kohtun liiga paljude imeliselt andekate, võluvate, kogenud ja tarkade inimestega (nad ei ole alati naised), kes on nagu karbi-barbid või karbi-kenid. Kes ei julge ega saa olla. Nad nagu ei tohiks olemas ja nähtavad olla. Nad ei tohi tülitada, segada, naerda, mõelda, arvata, küsida. Nad lähevad mulle väga korda, sest nendega on väga igav. Ja nad ise teavad seda ka. Muidu ma nendega ju ei kohtuks.

Ainus viis seda muuta on tulla karbist välja. Loobuda tubli naise, korraliku poisi, hea lapse, tubli tüdruku stereotüüpidest ja hakata avastama loomulikku, inimlikku , vaba, ehedat ja iselikku olemist. Selleks on vaja julgust, riski, lõhkumist, purunemist, valu talumist ja teadmatuse talumist. Aga muudmoodi ei saa. Ei saa olla korraga karbis ja karbist väljas.

Loodus paistab ka aknast väga ilus, aga elu toimub teisel pool akent. Ja õues on vihma, kuuma, külma, tuule, tormi, metslooma, ussi, autoõnnetuse ja väga palju muid ohtusid. Aga on ka värskus, elamused, vaimustumine, lõhnad, värvid, ilu, kohtumised, liikumine, areng, kasvamine, õppimine, kogemine...

Ma tahan, et elu oleks võimalik. Et elu tohiks toimuda. Et inimesed tohiksid ja julgeksid olla. Me peame ikka voolama! Elu ei ole mõeldud parkimiseks.

Ja nii ma soovingi Sulle saabuvateks pühadeks ja uueks aastaks 111 julgustükki!

Kui hakata ühest peale, siis on vähem hirmus. Ja kui juba oled julge, siis juubelda kui palju julgustükke sa julged teha!

Julge olla vähem tubli ja korralik.

Julge olla aus. Julge olla ehe.

Julge olla hea enda ja teiste vastu.

Julge võtta sõna.

Julge olla tasa.

Julge olla südamlik.

Julge öelda südamest.

Julge soovida, öelda toosti, rääkida lugusid.

Julge leppida oma ebatäiuslikkusega. Julge eksida.

Julge avastada ennast. Julge ennast ületada.

Julge naerda. Julge otsida nalja.

Julge ümbritseda ennast inimestega, kes sind tiivustavad, mitte ei hoia kinni või ei tekita halba enesetunnet.

Julge avastada oma mitmekesisust.

Julge unistada.