Mida ma teen

Tugev kogukond, perekond ja meeskond koosneb üksikisikutest, kes üheskoos loovad suuremat väärtust kui üksi. Võimsaks säramiseks on aga vaja, et igaüks saaks, oskaks ja julgeks särada ka Üksi.

 

Liiga paljud inimesed ei tunne enda väärtust, muutuvad grupis nähtamatuks, neil on vähe enesekindlust või neil on olnud liiga vähe julgust ja enesekindlust andvaid ennast avastavaid kogemusi. Sellest kaotava kõik - inimene ise, perekonnad, sõpruskonnad, kogukonnad, töökohad, riik jne.

 

Enda tagasi hoidmisel on palju kõrgem hind kui esmapilgul tundub. Kõikide minu tegevuste eesmärk on sama.

"Minu eesmärk on aidata, inspireerida, võimaldada ja julgustada üksikisikutel ja meeskondadel avastada oma tegelikku võimekust isiklike tugevuste avastamise ja tugevdamise, nõrkuste nutika kasutamise, parema suhtlusoskuse ja Enesemeisterlikkuse parandamise abil."

 

Enesemeisterlikkus tähendab oskust olla oma elu peategelane, oskust osaleda grupis efektiivselt ja tunnetada end meisterliku juhina lõpututes elu väljakutsetes. 

„Kuni täna hommikuni teadsin, et ma

ei ole loov ega juhitüüp.“

Kuidas seda teen ja millest lähtun? 

  • Kõige alus on iga osaleja. Kui osaleja ei tunne end ruumis, grupis ja minuga hästi, siis ei ole õppimine ega areng võimalik. Iga osaleja on unikaalne ja see teebki inimsuhted võluvaks ning keeruliseks. Iga osaleja on piisav - tema teadmised, kogemused, olukord, ootused jne.

  • Turvalise, vaba ja salliva keskkonna loomine. Õppekeskkond peab olema turvaline ja avatud. Selle loob üksteise tundmine, mis omakorda tekitab usaldust. Õppekeskkond peab olema selline, kus oma mõtete väljendamine on võimalik ja turvaline. Iga väljaöeldud mõte on edasise kasvamise alus, mitte lõplik tõde. Teiste mõtted ei ole reageerimiseks, vaid innustumiseks. Sellepärast on kõige tähtsam reegel - igasugune kommenteerimine on keelatud. Kommentaarid ei võimalda kuulamist, sunnivad enesekaitsele, takistavad mõttevahetust ja sulgevad enamus inimeste suud. Nad ei jää vait, kuna neil pole midagi öelda, vaid kuna ütlemine ei ole turvaline.  

  • Õppimine võib, saab ja enamasti peab olema kiire. Parimad loovuse, hakkama saamise ja enda avastamise õpetajad on õige ja innustav probleem, võime innustuda ja kohal olla ning piisavalt lühike tähtaeg. Kõike on võimalik teha ja öelda lühidalt. See on väga oluline oskus ja inimeste aja respekteerimise alus. Loomulikult saab kõike ka pikalt öelda.

  • Õppimine toimub ainult inimese sees, mitte väljas. Ma käivitan sisemisi protsesse väliste ülesannete, mõtete ja küsimustega. Ma ei anna vastuseid, sest minu vastused ei aita kedagi. Kõik peavad leidma oma vastused. Ma olen edukas olnud, kui osaleja on üllatanud end iseendaga. Ma soovin võimaldada ja aidata inimestel endaga kohtuda, end iseenda võimekusega üllatada, tegeleda probleemidega loovalt, julgeda mugavustsoonist väljuda, tõsta eneseväärtust ning kasvada vastutustundlikult omanäoliseks grupiliikmeks, kes panustab ja loob lisaväärtust oma südames, kodus, töökohal ja kogukonnas.

  • Koolitus peab olema praktiline, eluline ja rakendatav - väga oluline on aidata luua sildasid õpitu ja avastatu ning osaleja päriselu vahel. Osalejad peavad lahkuma oskuse ja julgusega kogetut ka teistes keskkondades kasutada. 

Mida pakun ja kellele? 

MIDA TEEN?

Kontakt: epp(ät)leela.ee 

© 2020 Epp  Adler. Proudly created with Wix.com

  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle
  • LinkedIn - Black Circle
  • Google+ - Black Circle