top of page
Meditation
Image by Hasan Almasi

tasuta veebinar

autentsus
-
mis see on ja 
kuidas seda teha? 

 

Tere tulemast! 

Head nautimist! 

Saada mulle oma mõtted!

Image by Tamanna Rumee

tule
MINA-trenni 

ennast (taas)avastama 

kes ma olen ja miks ma seda teen?
IMG-20230729-WA0009.jpg

Ma armastan head koosolemist ja koostegemist.

See on võimalik, kui kohtuvad inimesed, kes saavad tuua kohtumisse ennast piisavas väärtustundes, usus oma võimekusse ja julguses kohtuda teisega.

Iga inimene on väga võimekas ja väärtuslik. Just tema moodi, aga see enda moodi olemine ei ole väga lihtne. Ikka koguneb kultuurkiht mis on vajalik, aga vahel ka takistav.

 

Liiga paljud peavad end liiga tavaliseks või isegi viletsaks. Nii elamine toob kaasa ka elu värvituse, enda peitmise, ebakindluse, ükskõiksuse, sihitu rügamise, ärevuse, hirmu vahele jääda, kriitilisuse, ebavajaliku läbipõlemise, ülitundlikkuse või tundetuse vms.

 

Ja nii nad ei saa panustada ega toredat koosolemist luua. Nad on liiga hõivatud oma rügamise, tavalisuse ja ebakindlustega. Loomulikult uskudes, et nad ongi sellised ja midagi muuta ei saa. Nii aga toredat mängu ei teki ja elu muutubki halliks ning tavaliseks. Isegi kui ta seda ei ole.

Õnneks jõuame me pidevalt punktidesse, kus senine arusaam enam ei toimi ega rahulda. See kurnab, tekib uue võimalikkuse kahtlus ja igatsus. See "muutumatu" tahab hirmsasti muutuda või vähemalt kontrollida võimalikkust. Ja nii ta piiksatab (või vahel ka karjub otse näkku) -

"Äkki siiski ka Mina..."

Nendel hetkedel tulengi ma appi. Ma aitan mõelda. Mõista olukordi, mõtestada oma kogemusi, võimekust ja väärtust, ning avastada uusi vaatenurki, et uued elu värviliseks tegevad valikud ja tähendused muutuksid taas võimalikuks.

Me oleme pidevalt alguses ja lõpus.

Aga siiski koguaeg teel.

Kuni tegeliku lõpuni.

Kuni sa elad, on võimalik!

Endaks saamine on pidev elutöö."

Epp Adler

Pink Blossom

"Kui saaksin valida ühe asja, mis on senisel teekonnal Epuga mulle kõige väärtuslikum olnud, siis on see enda sisekõne teadlik kontrollimine, suunamine ning kasutamine! Tänu sellele suudan absoluutselt kõike teha, mida soovin."

Kadi Ruumet

Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskuse juht

bottom of page