Holding Plant

TASUTA WEBINARID 

"ÕPPIJA MÕISTMINE, ÕPETAJA ROLL JA VÕIMALUS" 

Õppimine ja arenemine on meie kõigi põhivajadus ning tegelikult loomulik elamise osa. Me kõik õpime ja areneme koguaeg, isegi kui seda ei märka. Õppimine tekitab tunde, et midagi on veel tulemas. Kui lõpeb õppimine, siis algab mandumine ja mõnes mõttes lõpeb elamine. 

Õppimine on ka väga hirmutav ja raske asi, sest edutunne ei ole garanteeritud. Uue õppimine tähendab väga palju ebamugavust, vana lammutamist, uuega harjumist, teadmatuses ja oskamatuses vaevlemist. Iga algus on alati raske ja ebamugav, aga ilma selleta ei saa.  

Õpetaja on Lugu, Õppija on Lugu, Õpitav on Lugu ja see Lugu sünnib alati mingis kohas, mingis ajas, mingis kontekstis, mis seda Lugu tugevalt mõjutavad ja mida tuleb arvesse võtta.  

Rääkisin nendest keerulistest ja võluvatest teemadest kahes webinaris. 

Mõlemat saab järelvaadata! 

 

Esimeses osas rääkisime õppimise ja õpetamise mõttest, vajadusest, keerukusest.  

Teises osas keskendusin rohkem õppija keerukuse mõistmisele ja hetkel levinud olekutele, mis kohati raskendavad õppimise võimaldamist ja panevad õpetaja professionaalsuse proovile. 

Mind paelub inimese ilu ja võimekus ning kõik see, mis seda võimaldab või pärsib. Viimased 20 aastat olen seda teemat uurinud ja õppinud praktikas, teoorias ja võibolla kõige olulisemana fikosoofiliselt. Kõik need osapooled on võrdselt olulised. Kõiki võib kinni jääda.   

WEBINARI SALVESTUS 

"KUIDAS VÕIMALDADA OSALEMIST JA HUVITUMIST EHK LUUA ÕPPIMIST?" 

 

25.08.2020 

stories_logo (002) - väiksem.png
Varasemad webinarid, palju materjale ja inspiratsiooni (inglise keeles)
 
Stories in Motion Facebooki lehel
 
 ja projekti kodulehel