Virtual Team Meeting

Tasuta webinar

"Suhtlemine - miks see vahel nii keeruline on?" 

Suhtlemine on üks meie loomulikumaid tegevusi. Me teeme seda koguaeg, isegi kui sa arvad, et sa seda ei tee. Oma häälega anname esimesest hingetõmbest teada, et me oleme nüüd kohal. Ja siis hakkame maailma õppima ja oma suhtlemisvõimet avastama. See õppimine on päris keeruline. Nii keeruline, et me kõik omandame selle oskuse erinevalt. Jäljendades ja oma keskonda kohandudes. Ikka selleks, et ellu jääda. Mõnel on ohutum olla vait, teisel jälle karjuv. Nii tekib meie suhtlusoskuse arsenal, arusaam teistest, maailmast ja kuidas seal hakkama saada. 

Ja siis me astume maailma, kus kõik meie õpitu võib osutuda kasutuks, ebasobivaks ja nii jätkub õppimine, et kohanduda. Ja paljud ka ei kohandu, sest nad lasevad teistel endaga kohanduda. 

Suhtlemine on küll loomulik, aga väga keeruline. Keeruline nii julgetele kui ebakindlatele suhtejatele. Tegelikult on suhtlemine keeruline inimestele, kes märkavad teist. Need, kes on end ära parkinud, neile võib suhtlemine kerge olla. Sest nende mäng käib ühepoolselt ja "õigesti".

 

Viimane aasta on lisanud väljakutseid suhtlemisele ja nõudnud kiiret kohandumist ning suhtlusoskuse teadvustamist. Hoopis teistsugust pingutust. 

Kehv suhtlemine on väga kurnav ja energiat sööv. Ja seetõttu on vaja seda mõista. Head suhtlejad peavad mõistma veidrat suhtlejat. Ja ebakindel suhtleja peab mõistma oma hirmu tegelikku hinda. Ja kõik selleks, et elu saaks olla tore. Sest hea suhtlemine ja head suhted on kogu meie rõõmu alus. 

Minu soov on aidata mõista suhtlemist, et elu oleks toredam ja elamisväärsem.

WEBINARI SAAD JÄRELVAADATA LEHE LÕPUS OLEVA VORMI ABIL.