top of page
Meditation
Image by Aziz Acharki

tasuta veebinar

mina - kes see veel on
ja mis tähtsust sel on? 

Kas eneseteadlikkus on lihtsalt mingi moodne asi või on see ka praktiline? 

Ma arvan, et enda tundmine on ainult praktiline. 
Sellest sõltub kõik. 


Tegelikult suunab kõiki su valikuid ja otsuseid just see, kelleks sa ennast pead. 
Kui pead end piisavaks, siis teed ühed valikud. 
Kui arvad, et sa pole piisav, siis teed teised valikud.

Enda tundmise eesmärk on elada rohkem. 
Enda mõistmine võimaldab sul püsida elumängus mängijana, 

Nii saad kasutada oma tugevusi ja ohjata nõrkusi.
Seada ägedaid sihte ja teha julgeid valikuid. 
Saad enda eest hoolitseda, sest tead, kelle eest hoolitsed. 
Saad luua ja tuua oma ellu häid suhteid.
Saad olla oma elu looja ja hoidja, vaatamata kõigele, mis juhtub.  

Veebinaril jagan oma mõtteid ja kogemusi Enda tundmisest.

Kuidas mina-pilt ja mina-lugu tekivad? 
Kuidas see pilt ja lugu kogu su elu loovad? 
Kuidas saab end veel näha? 
Kuidas oma lugu arendada, et ta sind liigselt ei takistaks? 


 
kes ma olen ja miks ma seda teen?
Epp Adler - suhtlemine.jpg

Tere! Mina olen Epp. Mind paelub inimeseks olemine, endaks saamine, tore koosolemine ja eluga hakkama saamine ehk Enesemeisterlikkus. Mulle meeldib aidata inimestel näha oma võimekust ja väärtust ning anda neile see vajalik tugi, inspiratsioon või tõuge, et nad saaksid julgelt ja avatult elada, tegutseda ja otsustada ning liikuda uuele julgemale iseolevale ja panustavale tasemele. 

Minu enda endaks saamise lugu on olnud kiinukäänuline. Selline sibula lugu. Pealt kullakarvaline ja seest sigrimigri. Mõni kiht on kuldne ja maitsev, teine mäda ja kibe. Tean, mida tähendab endale mitte meeldimine ja endaga sõbra(ma)ks saamine. Tean, mida tähendab endast mitte arusaamine ja siis selle avastama hakkamine. Tean, mida tähendab süü, häbi, piinlikkus, hirm, ebakindlus, et äkki ma jään vahele ja tegelikkus tulebki välja. Tean, mida tähendab selle kogu portsu pidev haldamine ja juhtimine, et elu ei seiskuks. Tean, mida tähendab elu valimine, isegi kui on väga keeruline. Ma lihtsalt armastan elu ja tema ilu! 

Juba paarkümmend aastat tagasi sattusin töötama noorte ja täiskasvanutega. Peagi märkasin, et väga paljudel on endaga ja endast arvamisga samad mured nagu minulgi. Selgus, et minu kogemus andis mulle uskumise ja mõistmise ning mu otsingud andsid mulle tööriistad, kuidas saaksin ka teiste mina-pilti paremaks teha. 

Ja nii olengi käinud oma endaks saamise teed ja samas selle abil toetanud ka teisi. Tuleb välja, et mu keeruline lugu on hoopis minu väärtus, ressurss ja inspiratsioon. 

Seda tahan aidata ka sinul näha. 

Epp Adler

teiste kogemused
Enjoying the Nature
Marget Mark.jpg

Marget Mark

võimas naine, juht, superviisor-coach 

Tead seda lugu, kui Keegi teab Kedagi, kes teab Kedagi. Nii ma Epuga „Kuidas julgelt asju ette võtta“ aruteluõhtul kohtusingi. Asju mida ette võtta oli kogunenud palju, aga julgusest jäi ikka pisut puudu. Õnneks jagus julgust paluda Eppu oma personaalse teekonna „pimenurki“ lihvima. Epu halastamatult aus, siiralt otsekohene ja toetavalt julgustav peegeldusviis aitas purustada vanad piiravad uskumused, lõhkuda hulk kõverpeegleid ja leida üles „ära kaotatud“ mina. Tänan Sind Epp, et meenutasid mulle, et mäng ei ole ainult väikese inimese töö... Soovitan palavalt valida Epp oma teekaaslaseks, kel on tahtmist ja julgust „oma teekonnale“ asuda.

Maria.jpg

Maria Kasepalu

VÕIMAS NAINE, JUHT

Epp innustas mind tegelema teemadega, mis on mu jaoks tõeliselt olulised. Tahtsin ühel koolitusel läbi viia haavatavuse-teemalist töötuba, kuid kartsin ning mõtlesin juba kergema vastupanu teed minna. Epp aga esitas mulle rodu küsimusi, mis ei jätnud mulle muud võimalust kui ületada oma hirm. See 5-minutiline (!) coaching-sessioon ei saanud määravaks mitte ainult tolle töötoa juures, vaid on mind sestsaati kõigi oluliste otsuste juures mõjutanud.

Eveli.jpg

Eveli Lilleoja

Võimas naine, juht, sotsiaaltöötaja

Sattusin ülikoolis Epu juhtimise loengutele. Juba esimesest korrast olin vaimustuses tema siirusest, õpetamise meetoditest, erilisusest ning särast. Just Epu teistsugune stiil oli see, mida vajasin ärkamiseks ning enese uuesti leidmiseks. Tänu talle suutsin leida ja tähtsustada jälle iseend. Tema sõnad – ole ISE, aus ja heatahtlik on mind saatnud viimased kuud ning juhatanud mind tagasi oma helesinise unistuse poole, julgedes kahe jalaga maa peal olles unistada ja tegutseda. Juhtimine algab ju enesejuhtimisest! Tänu Epu õpetusele sain aru, et minu tugevus on minu ebakindlus ning millegi võimalikuks saamiseks tuleb öelda JAH. Tema koolitused on just see, mida iga inimene, kes soovib ise oma elu juhtida, läbima peaks.

Olen tänulik, et Epp sattus minu teele siin elus. 

Pink Blossom

„Kõige tähtsam on arendada oma sisekõnet ja õppida ise endaga hästi rääkima. Kui sa ennast koguaeg piitsutad, kritiseerid või maha teed, siis pole ime, et sa endast väga hästi ei arva.“

 

- Coaching klient Kadi

bottom of page