top of page

Kuidas väga kiirel perioodil mitte läbi põleda?

Updated: Aug 19, 2022"Minu kokkupuude läbipõlemisega ootab mind suure tõenäosusega alles ees. Nimelt alustan olude sunnil juba järgmisel nädalal puhkuselt naastes tööd koormusega 60 tundi nädalas ja mul on hirm, kuidas suudan mahutada 24 tunni sisse ära 12 tunnise tööpäeva, pika kojusõidu, aja endale, mehele, lastele, majapidamisele, ülikooliõpingutele, unele jne jne. Ehk siis, kuidas piiratud aja ja suure kohustuste hulga all mitte katki minna ja aega targalt kasutada?"KUIDAS JÄÄDA ELLU VÄGA TIHEDAL PERIOODIL?

See on väga suur teema ja väga tähtis teema. Meil kõigil on perioode, kus meil on korraga väga palju. Tundub, et võimatult palju. Ja need perioodid on tegelikult kõige kasulikumad ajad üldse.


Need on ajad, mil meil on kõige suurem kasvamise võimalus.


Miks nii?


Sest me ei saa endale muud lubada. Alternatiiv on hukkumine.


Aga elu tahab elada! Ja toredasti elada!


Seega on vaja saada liidriks.


Allumine, rügamine ja vaikiv tubli (või perfektsionistlik) töötamine enam ei toimi. Selleks ei ole enam lihtsalt aega ja energiat.


Tihedatel perioodidel sa väsid ja see on loomulik. See on raske ja see on loomulik. See on hirmutav ja tundmatu, sest sa ei tea ette, kuidas läheb. Nii lihtsalt on.


Aga selle tulemusena ei pea minema katki või puruks. Haavu saad sa loomulikult.


Nii lihtsalt on.
Miks sa ütlesid jah?

Üks hea ülesanne tihedatel perioodidel on tuletada endale meelde, miks sa oled kõikidele nendele asjadele oma elus jah öelnud.


tööpäeva, pika kojusõidu, aja endale, mehele, lastele, majapidamisele, ülikooliõpingutele, unele


Need kõik on elu osad, mis on mingil põhjusel su elus.Osad neist on eluks vajalikud - füüsiliselt ja psüühiliselt - toitumine, liikumine, uni, kodu.

Need peavad olema tagatud, sest muidu sa lihtsalt ei toimi.


Nende üle läbirääkimisi ei peeta. Ja nende kallal vingumine ei aita. Ja uhkeldamine, kuidas ma ei söö, hoolitse enda eest või maga piisavalt on väga lapsik ning vanamoodne. Need on sinu heaolu näitajad ja abistajad. Kui need on liiga koormavad, siis on sul kehv süsteem või suhtumine. Kui nad on unustatud, siis sa oled unustanud enda.