top of page

Kas uusaastalubadused või hoopis uusaasta sihid?Kui kaugele Sa selle aasta mõtestamisega jõudnud oled?

  • See on to-do nimekirjas. Ei ole veel jõudnud.

  • Olen juba täistuuridel tavapärasesse argirutiini sukeldunud.

  • Tähistasin uhkelt 17. jaanuaril rahvusvahelist Loobun Uusaasta Lubadustest päeva.

  • Osa on juba tehtud ja just plaanisin enne jaanuari lõppu paar tundi leida ja selle ära teha.

  • Ahastan ja olen endas pettunud, sest ma ei tea mida kirjutada, ei oska ja üldse olen kõiges vilets.

Ükskõik, kus sa oled, see on ok. Seni, kuni see on tõesti sinu valik ja sa usud, et see viib sind sinna, kuhu sa tahad jõuda. Kui aga tundub, et künnad eelmise aasta vagu, siis annan sulle loa teha sel aastal midagi teistmoodi. Võid alustada väga lihtsalt minu Kuuplaneerijaga või leia endale mingi muu vorm. Pea meeles, et otsus on Sinu. Mittetegemine on ka tegemine. Me käitume ja teeme alati, isegi kui nimetad seda mitte-midagi-tegemiseks. Aga sellest ei tahtnud ma kirjutada.

Ma tegelen parasjagu oma aasta mõtestamisega ja selle kirjutamisega. Mõte on küpsenud koguaeg, kuid täna tundus kirjutamiseks hea päev ja tahtsin paari mõtet jagada.

Mina kasutan oma aasta mõtestamiseks juba mitu aastat ühe uskumatu Austraalia naiste coachi Leonie Dawsoni aastaplaneerijat. Leonie on oma tegemistega olnud mulle väga suur eeskuju ja julgustaja. Ta on andnud mulle kinnituse, et ma võin teha minu moodi. Ei pea tegema nii, nagu teised teevad või ütlevad, et nii käib. Ei käi. Aga tema Create Your Shining Life raamat andis mulle kolm aastat tagasi teada, et mu imeliselt ettearvamatu ja lõpmatuseni loov aju oli kinni jäänud projekti taotlusvormide kivist müüride vahele. Ja ma ei tahtnud seal enam olla.

Tahan jagada sinuga 6 küsimust, mille vastamine annab sulle suuna. Kui sa mitte midagi muud oma aasta jaoks ei tee, siis vasta ainult neile kuuele lihtsale küsimusele. Need loovad vundamendi sinu mõttemaailmale. Ja nagu sa tead, sa saad selle, mida palud...

KÜSIMUS 1 - Mõtle kõigele - suhetele, tööle, endale, rahale, hobidele, seiklustele ja sellele, millele mõtled ainult pimedas silmad kinni teki all (ma ei mõtle seksi, vaid kõiki neid teisi salaunistusi). Pane kõik kirja, kasvõi piimaga, kui pastakas on liiga hirmus.


KÜSIMUS 2 - Pane tähele, et küsimus ei alga "Kuidas..", et saaksid vastata "Hästi, Õnnelikult, Rahul". Mida sa tahad tunda on hoopis kavalam küsimus ;)


KÜSIMUS 3 - Sind takistavad kaaslased, deemonid, mürgid nii sinu sees kui väljas. Millistest mürgiallikatest on sul aeg loobuda ja eemalduda?


KÜSIMUS 4 - Luba endal sel aastal teha midagi, mida sa muidu ei luba. Võibolla lubad endal minna kallimaid kleite müüvasse poodi, võibolla lubad endal nutta, võibolla öelda mida mõtled, võibolla naerda päriselt, võibolla riskida, võibolla olla paha ja mitte alluda, võibolla hakata lõpuks ennast armastama, võibolla käia sagedamini juuksuris, .... Mis iganes see on - luba endal olla, teha ja omada.


KÜSIMUS 5 - Vot, mida üks täht võib teha. Tundub ju sama lause mis eelmine, aga ei ole. Hoopis kavalam. Nüüd on aeg endale pühenduda ja anda endale lubadusi. Lubadusi, mis teevad sind pikas perspektiivis õnnelikumaks, tugevamaks, julgemaks ja ausamaks. Iga muutus on lühiperspektiivis õudne. Nii, et luba kasvõi üks pisike asi pikas perspektiivis ja võta lühiperspektiivi raskuse risk.


KÜSIMUS 6 - Ja lõpus THE KÜSIMUS. Mis sel aastal juhtub, algab, lõpeb? See on see, mida sa meenutad ja mulle räägid 10aasta pärast Culebra paradiisisaarel shampanjat rüübates. Tead küll see jutt - Siis ma hakkasin...


Luba neil küsimustel nüüd elada. Ära torma vastustega. Hakka oma vastuseid avastama. Luba oma julge vastamise lihasel kasvama hakata. Tunnistan, et ma valetasin, need ei ole lihtsad küsimused. Aga väga lõbusad ja elu loovad. Äge elamine ei olegi enamasti väga lihtne, aga kohutavalt tore.

Sellistele küsimustele vastamine on Enda armastamise kõrgem pilotaaz. Kui teed seda veel mõnes ennast armastavas kohas, siis oled õigel teel.

Neid küsimusi saab veel raamida ja aidata ühe võluva ülesandega.

Mis on Sinu Aasta Sõna?

See on natuke nagu teema, mis annab rütmi. Sa ilmselt tead, mis see on. Lihtsalt on vaja teadvustada. Üle-eelmisel aastal oli minu aasta sõna Voolamine. Mul oli vaja uuesti voolama hakata. Nii oma elus, äris kui kõiges ja juhuslikult sattusin ka palju jõgedega toimetama. Eelmise aasta sõna oli Tantsimine. Tantsimine vajab julgust, vabadust, riskimist, oskuslikust, usaldamist, rütmi ja see loob lõpmatuseni rõõmu.

Minu Aasta Sõna 2017 on ARMASTAMINE

Kõlab täitsa tavalise ja kulununa. Minu jaoks ei ole. Seletan veidi.

Sel aastal hakkan ma ennast, oma elu, oma tööd päriselt armastama ja väärtustama. Aitab poolikust, suvalisest, teise käiguga elamisest. Ma olen teinud väga palju kahtluse tähe all, et saada tunnustust, kinnitust. Ehk siis ma olen ostnud armastust, mitte armastanud. Ja nüüd aitab sellest. See tähendab, et aitab kompromissidest. Tuleb leida mõlemale poolele sobiv lahendus. See eeldab pingutust, usaldust, julgust öelda mida tahad. Ja see ei ole lihtne, kuigi võib nii tunduda. Mu kogemus tõestab, et see on võimalik. Kompromissita elamine ei tähenda kellestki üle sõitmist, vaid mõlemaga päriselt arvestamist.

Mu aasta lõppes väga suurte muutustega. Alustuseks leidsin sügise algul, et ma olen hakanud elama ükskõiksuses. Mul oli vaja kodu vahetada ja äkki olin valmis Kadrioru vahetama ükskõik mille vastu. Ja see äratundmine oli õudne. Ma ei ole ükskõikne. Ma olen väga kirglik. See oli märguanne, et muutus peab olema suurem. Ja nüüd ma siis elangi oma uues ideaalses kodus Tartus.

Aasta lõpus sain ka uskumatu Näärikingi. Ma sain uue sünnipäeva. Universum kinkis mulle Elu. Sõitsin ja mõtlesin palju toredaid mõtteid. Muu hulgas, et 2017 aastal ei ole autotvahetus prioriteet. Universumile see mõte ei meeldinud. Ta otsustas mult auto ära võtta ja anda teadmise, et ma olen Elus. Mulle sõideti maanteel ette ja toimus täiskiirusel laupkokkupõrge. Autost ei jäänud palju järgi, kuid imekombel väljusin mina sellest õnnetusest kriimuta. Kas saab olla paremat tänulikkuse, armastamise, Elamise õppetundi?

Äkki on mul väga lihtne meelerahu leida. Teadmisest, et ma olen Elus piisab täiesti. Mäletan mu jõulutervituses olevat lauset - I am alive. I am the moment. I am here and now. See sai järsku päris tähenduse.

Ju mul on nüüd kohustus elada täiega, jagada oma andeid ja lihtsalt Armastada kõike mida ma teen.

Soovin sulle väga palju Armastust. Kõik algab enda armastamisest ja väärtustamisest! Ja kui sa endiselt arvad, et ma räägin enesekesksusest, siis peame veel kohtuma.

Usun, et suhtlemine on absoluutselt kõige alus. Nii teistega kui endaga suhte alus. Liiga paljud pelgavad suhtlemist. Ma võin aidata sellest hirmust ja ebakindlusest üle. Tule "Julgemaks suhtlejaks saamise kursusele". Loe lähemalt ja pane end kirja!

Kui tahaksin korraldada kursuse oma linna/külas/asutuses, siis kirjuta mulle ja vaatame, mis me teha saame!bottom of page