Kas uusaastalubadused või hoopis uusaasta sihid?Kui kaugele Sa selle aasta mõtestamisega jõudnud oled?

  • See on to-do nimekirjas. Ei ole veel jõudnud.

  • Olen juba täistuuridel tavapärasesse argirutiini sukeldunud.

  • Tähistasin uhkelt 17. jaanuaril rahvusvahelist Loobun Uusaasta Lubadustest päeva.

  • Osa on juba tehtud ja just plaanisin enne jaanuari lõppu paar tundi leida ja selle ära teha.

  • Ahastan ja olen endas pettunud, sest ma ei tea mida kirjutada, ei oska ja üldse olen kõiges vilets.

Ükskõik, kus sa oled, see on ok. Seni, kuni see on tõesti sinu valik ja sa usud, et see viib sind sinna, kuhu sa tahad jõuda. Kui aga tundub, et künnad eelmise aasta vagu, siis annan sulle loa teha sel aastal midagi teistmoodi. Võid alustada väga lihtsalt minu Kuuplaneerijaga või leia endale mingi muu vorm. Pea meeles, et otsus on Sinu. Mittetegemine on ka tegemine. Me käitume ja teeme alati, isegi kui nimetad seda mitte-midagi-tegemiseks. Aga sellest ei tahtnud ma kirjutada.

Ma tegelen parasjagu oma aasta mõtestamisega ja selle kirjutamisega. Mõte on küpsenud koguaeg, kuid täna tundus kirjutamiseks hea päev ja tahtsin paari mõtet jagada.

Mina kasutan oma aasta mõtestamiseks juba mitu aastat ühe uskumatu Austraalia naiste coachi Leonie Dawsoni aastaplaneerijat. Leonie on oma tegemistega olnud mulle väga suur eeskuju ja julgustaja. Ta on andnud mulle kinnituse, et ma võin teha minu moodi. Ei pea tegema nii, nagu teised teevad või ütlevad, et nii käib. Ei käi. Aga tema Create Your Shining Life raamat andis mulle kolm aastat tagasi teada, et mu imeliselt ettearvamatu ja lõpmatuseni loov aju oli kinni jäänud projekti taotlusvormide kivist müüride vahele. Ja ma ei tahtnud seal enam olla.

Tahan jagada sinuga 6 küsimust, mille vastamine annab sulle suuna. Kui sa mitte midagi muud oma aasta jaoks ei tee, siis vasta ainult neile kuuele lihtsale küsimusele. Need loovad vundamendi sinu mõttemaailmale. Ja nagu sa tead, sa saad selle, mida palud...

KÜSIMUS 1 - Mõtle kõigele - suhetele, tööle, endale, rahale, hobidele, seiklustele ja sellele, millele mõtled ainult pimedas silmad kinni teki all (ma ei mõtle seksi, vaid kõiki neid teisi salaunistusi). Pane kõik kirja, kasvõi piimaga, kui pastakas on liiga hirmus.


KÜSIMUS 2 - Pane tähele, et küsimus ei alga "Kuidas..", et saaksid vastata "Hästi, Õnnelikult, Rahul". Mida sa tahad tunda on hoopis kavalam küsimus ;)


KÜSIMUS 3 - Sind takistavad kaaslased, deemonid, mürgid nii sinu sees kui väljas. Millistest mürgiallikatest on sul aeg loobuda ja eemalduda?


KÜSIMUS 4 - Luba endal sel aastal teha midagi, mida sa muidu ei luba. Võibolla lubad endal minna kallimaid kleite müüvasse poodi, võibolla lubad endal nutta, võibolla öelda mida mõtled, võibolla naerda päriselt, võibolla riskida, võibolla olla paha ja mitte alluda, võibolla hakata lõpuks ennast armastama, võibolla käia sagedamini juuksuris, .... Mis iganes see on - luba endal olla, teha ja omada.


KÜSIMUS 5 - Vot, mida üks täht võib teha. Tundub ju sama lause mis eelmine, aga ei ole. Hoopis kavalam. Nüüd on aeg endale pühenduda ja anda endale lubadusi. Lubadusi, mis teevad sind pikas perspektiivis õnnelikumaks, tugevamaks, julgemaks ja ausamaks. Iga muutus on lühiperspektiivis õudne. Nii, et luba kasvõi üks pisike asi pikas perspektiivis ja võta lühiperspektiivi raskuse risk.


KÜSIMUS 6 - Ja lõpus THE KÜSIMUS. Mis sel aastal juhtub, algab, lõpeb? See on see, mida sa meenutad ja mulle räägid 10aasta pärast Culebra paradiisisaarel shampanjat rüübates. Tead küll see jutt - Siis ma hakkasin...