Oskuste koolitused

Motivatsioon on väga pop sõna. Usun, et sellest sõltub kõik, kuid millest sõltub motivatsioon. 

Olen märganud, et seda sõna on võimalik kasutada enesekaitseks, teiste ründamiseks jne. 

Väga sageli ei olegi probleem motivatsiooni puudus, vaid ebapiisavad oskused või ebakindlus nende oskuste suhtes. Olen märganud kolme tüüpi inimesi - need kes ei julge oma oskamatust näidata või tunnistada, sest peab hakkama saama, lahendus on, et ei tee; need kes kasutavad seda esimese ja ainsa asjana kunagi midagi proovimata (sorry olen loll-tüüpi tegelased) ja need kel on enesekindlust naermisele vaatamata tunnistada ja siis proovida ikkagi. Ja siis on need imetlusväärsed, kuid väga ohtlikud ogarad agarad, kes teevad kõik ära, on esimesed vabatahtlikud, kuid sageli on tulemus nõrk või keskpärane. Nende ohtlikkus seisneb selles, et teised pädevamad lasevad neil toimetada ja nii võib sageli mõni ogara agara esindajaga väga pädev grupp jätta endast väga vale mulje. Koolitustel paistavad nad grupitöös silma sellega, et nad on vabatahtlikud plakati joonistajad. Enne kui grupitöö ülesanne on antud on neil plakat juba lillede, linnukeste ja muude nunnude elementidega disainitud ja siis nad nõuavad ülejäänud grupilt mida ta peab kirjutama. Püüab kinni esimese sõna, mis on tõenäoliselt läbi arutamata, steriliseerib mõtte oskuslikult nunnuks või tsenseerib kõik mõtted "sobivaks". Need tegelased on olnud mulle väga suured õpetajad, miks sellist grupitöö formaati mitte kasutada. See ei võimalda õppimist, tõelist arutelu, mõtete jagamist ehk grupitöö mõtet, sest lille meisterlik joonistamine võtab keskse koha. Lahendus on väikse paberi andmine, kuhu võivad "koledasti" kirjutada kõik. 

 

Oskamatus on väga isiklik asi, mis loob sinu pädevuse. 

Motivatsioon liigutab sind, kuid oskused teevad. Ogar agarus eeldab ikkagi oskuseid. 

 

Mida sa oskad? 

Mida sa arvad, et oskad hästi? 

Mida sa ei oska? 

Mida sa tahad, et sa oskaksid? 

 

 

 

Esinemine - kaasasündinud anne või õpitav oskus? 

Juhtimine 

Kuidas juhtida koosolekut? 

Kaasavate meetodite kasutamine ja juhtimine

Loovus kui kõige alus - kuidas avastada oma loovus ja hakata julgema kastist välja mõelda? 

Efektiivne suhtlemine - 

Aitan üksikisikutel ja meeskondadel avastada oma tegelikku võimekust isiklike tugevuste tugevdamise, nõrkuste nutika kasutamise, parema suhtlusoskuse ja Enesemeisterlikkuse parandamise abil. Enesemeisterlikkus tähendab oskust olla oma elu peategelane, oskust osaleda grupis efektiivselt ja tunnetada end meisterliku juhina lõpututes elu väljakutsetes.

Pakun koolitus- ja coachingu lahendusi, mis aitavad inimestel endaga kohtuda, end iseenda võimekusega üllatada, tegeleda probleemidega loovalt, tõsta eneseväärtust ning kasvada vastutustundlikult omanäoliseks grupiliikmeks, kes panustab ja loob lisaväärtust oma südames, kodus, töökohal ja kogukonnas.

 

Minu töö üks eesmärke on, et iga osaleja oskaks kogetu kohe ülekanda ka oma igapäevaellu. 

„Kuni täna hommikuni teadsin, et ma ei ole loov ega juhitüüp.“

Epu Meeskonnatöö juhtimise koolituse osaleja 

Mida ma pakun? 

„Kuni täna hommikuni teadsin, et ma ei ole loov ega juhitüüp.“

Epu Meeskonnatöö juhtimise koolituse osaleja 

Vaba, Iseseisva, Eheda, Omanäolise, Väärtusliku ja Kuuluva inimese nimel

Epp

Kontakt: epp(ät)leela.ee 

© 2020 Epp  Adler. Proudly created with Wix.com

  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle
  • LinkedIn - Black Circle
  • Google+ - Black Circle