JULGEMA JA VABAMA ESINEMISE KOOLITUS 

JÄRGMINE KOOLITUS UUEL AASTAL 

Kas esinemise hirm takistab Sind?

Esinemise hirm on inimeste kõige sagedasem hirm.

 

Eks see esinemine ongi hirmus, riskantne ja väga ohtlik – kõik kuulavad ja vaatavad sind, sõnad võivad sassi minna, mõte kinni joosta, küsimustele ei oska vastata, pluusil on ootamatult plekk, slaidid ei tööta, kogemata on sul kaasas valed slaidid, sind kuulab sind hirmutav professor või Eesti president ehk keegi väga tähtis ja järelikult tark ning hirmutav inimene ja väga palju muid ohte.

Ma valetaksin kui ütleksin “Ära muretse, seda ei juhtu”. Kõik need hirmsad asjad võivadki päriselt juhtuda. Aga maailm ei lõppe sellest, keegi ei sure ja tomatitega ka ei loobita.

Kuid vähem ja rohkem kartjatel on üks väga suur vahe.

 

Julgejad (nemad ka tegelikult kardavad) saavad teada, et maailm ei lõpe kui su esinemine ei ole ajaloo parim. Nad saavad ka teada, et enamus publikud elavad sulle kaasa või halvemal juhul on neil ükskõik. Aga publikul ei ole mädatomatit kotis. Nad saavad ka teada, et nad saavad hakkama, nad võivad õppida ja eksimise tulemusena ei juhtu tegelikult mitte midagi.

Väga kartjad ei saa seda aga kunagi teada, sest nad ei pane end kunagi sellisesse olukorda. Nad on hõivatud oma hirmu toitmisega ja nii muutuvadki kartjad oma peas pidevalt viletsemaks ning publikud kohutavamaks.

 

Esinemise kartmine on kõige suurem elu hävitaja

Esinemise mitte kartmine ei tähenda, et sinust saab professionaalne esineja või et sa hakkad esinemist armastama. Eesmärk on liigsest ärevusest lahti saada, et sa julgeksid ennast esindada, sest sinu mõtted on kuulmist väärt!

Esinemise kartmine muudab inimese väikeseks, tähtsusetuks, hirmunuks ja sageli kurjaks, sest ennast peab rohkem kaitsma. Esinemise kartmine võib inimesed aheldada koju, valesse töökohta või valesse suhtesse. Esinemise kartmine ei võimalda ka rohkem raha saada.

Esinemine on ju lihtsalt oma mõtete selge väljendamine. Enamasti oled sa esinemise ajal ainus rääkija. Esinemine on üks suhtlemise viis.

 

Tänapäeval ilma esinemiseta ei saa

Esinemine ei tähenda ainult konverentsidel esinemist. Tänapäeval me esineme koguaeg.

Sotsiaalmeedias sa ju ka esined – Sa oled seal oma nime ja pildiga ning esitled oma lehel sulle olulisi mõtteid ja asju. Sotsiaalmeedias sa lihtsalt ei tea, kes su publik on.

Iga tööintervjuu on esinemine.

Koosolekutel peab esinema.

Partnerkohtumistel esined.

Klientidele midagi tutvustades esined.

Võõraga kohtudes esitled ennast.

Perele oma päevast rääkides ka esined.

Need kõik on esinemised.

 

Julge esinemine on väärtustav suhtumine endasse ja teistesse

Kui sul palutakse esineda, siis see on sinu võimalus. Sind usaldatakse su teadmiste või su esinemisoskuse pärast. Kuid sind peetakse heaks ja sind usaldatakse. Ja nüüd ongi sinu võimalus rääkida asjast sulle olulisel viisil. Iga esinemisega kaasneb ka vastutus – sa kasutad oma kuulajate aega. Sinu võimuses on anda endast parim, et oma võimalust ja teiste aega võimalikult hästi kasutada.

Hea esinemine ei sõltu õigest käte liigutamisest, õigest kostüümist, õigest soengust või täiuslikest slaididest. Inimesed tahavad kuulda inimesi. Ja kui sa räägid oma mõtteid südamest, oma publikut austades, siis need esinemised ongi kõige paremad. Isegi kui nad tehniliselt tunduvad vanaaegsed.

Esinemine koosneb väga paljudest oskustest, kuid eelkõige on ta õige suhtumine. Oskuseid saab harjutada ja timmida, kuid selleks on kõige pealt julgeda proovima hakata. Ja proovimiseks on vaja suhtumist ja otsust – Ma proovin!

 

Ma olen aidanud tuhandetel inimestel avastada oma esinemise võimet ja eripära.

 

Ma olen veendunud, et iga inimene on väga loomulik ja unikaalne esineja. Me kõik teame, kui ägedad on isikupärased esinejad ja kui igavad on täiuslikult treenitud isikupäratud esinejad.

 

Kutsun sind Julgema esinemise koolitusele, et saada esinemise nippe, praktikat ja avastada oma unikaalsus esinejana.

Julgemaks ja vabamaks esinejaks saamine ei ole väga raske. Selleks vajad natuke julgust proovida, julgustust, nippe ja turvalist keskkonda harjutamiseks. Seda kõike ma sulle pakungi! 

Mida kursusel teeme? 

Kursus on väga lihtne ja loomulik, kuid väga võimas. 

Minu eesmärk on:

 • Luua kriitika ja hinnanguvaba tore õppimis- ja harjutusruum.

 • Saad teadmisi esinemisest ja avastad selle erinevaid külgi. 

 • Harjutame esinemist lihtsalt, turvaliselt ja lõbusalt. 

 • Aidata sul mõista ja ületada oma hirme ning ebakindlusi. 

 • Aidata sul avastada oma tugevusi esinejana. 

 • Teadvustada esinemist nii esineja kui kuulajana. 

 • Aidata sul saada heaks ja toetavaks publikuks. 

 • Saad palju häid ja kavalaid nippe.

 

Kuidas me seda teeme? 

 • Teooria ja harjutamise abil. 

 • Õpid neid rakendama just sulle sobival ja vajalikul viisil.

 

Keda kursusele ootan? 

 • Kõiki, kel on esinemise kartmisest ja ebakindlusest kõrini saanud. 

 • kes tahavad saada enesekindlamateks ja julgemateks esinejateks.

 • kes tunnevad, et esinemise hirm ja ebakindlus takistab nende elu ja karjääri.

 • kes tahavad olla paremad eeskujud ja julgustajad teistele.

 

KUI PALJU MAKSAB: 

1. TAVAHIND - 79€ 

2. VIP HIND - 179€ - koolitus + individuaalne tagasiside ja konsultatsioon 

Maksta saab ülekandega. Kui vajad arvet, märgi info registreerimislehel.

"Kõige väärtuslikum oli, et õpetati suhtlema ja endas kindel olema,

sest kui sa endas kindel pole, ei ole keegi."

"Alguses oli väga hirmus, aga siis enam ei olnudki." 

"Ootamatult lihtne oli teha koostööd inimestega, keda ma lähemalt ei tundnudki."

"See kuidas Epp suudab luua nii lihtsalt turvalise ruumi, kus saabki avaneda, on imeline oskus." 

Blogis 

"Lihtsalt KOHUTAVALT meeldiv oli!" 

"Epp innustas mind tegelema teemadega, mis on mu jaoks tõeliselt olulised. Tahtsin ühel koolitusel läbi viia haavatavuse-teemalist töötuba kuid kartsin ning mõtlesin juba kergema vastupanu teed minna. Epp aga esitas mulle rodu küsimusi, mis ei jätnud mulle muud võimalust kui ületada oma hirm. See 5-minutiline (!) coaching-sessioon ei saanud määravaks mitte ainult tolle töötoa juures, vaid on mind sestsaati kõigi oluliste otsuste juures mõjutanud."

Maria Kasepalu, koolituse "Coach Youth Change" osaleja

 

"Epuga oleme teinud aastate jooksul erinevat koostööd. Ma olen talle üüratult tänulik, et ta coachinguseansside käigus tegi mulle üheselt selgeks, et esinemised on olulised ja esinemiskartusest tuleb üle saada. Viimase aasta jooksul on mul olnud mitmeid erinevaid esinemisi, 20-400 inimese ees ja hirmu enam ei ole. Õppida on muidugi veel palju, aga tehnikad tulevad hiljem."

Krista Teearu, Pilvebüroo asutaja, www.pilvebyroo.ee