top of page
Meditation
Image by NEOM


KOOLITUS

NUTIKAS JUHENDAMINE 

13. VEEBRUARIL
15.00  - 17.30 
ZOOMIS 

 

Tere tulemast!

TASUTA VEEBINAR JUHENDAJATELE
"KUIDAS JUHENDADA LÕPUTÖÖD
AEGA,  ENERGIAT, NÄRVE JA ENESEUSALDUST SÄÄSTVALT?"

VAATA SIIN

Image by Nicole Wilcox

praktiline koolitus

"NUTIKAS JUHENDAMINE" 

13. veebruaril kell 15 - 17.30
Zoomis  

See on koolitus, kus lähtun päriselt sinu küsimustest, kogemustest ja hetkeolukorrast.

Minu soov on jagada kolleegina nippe, mõtteid ja ideid.

 

Käsitletavad teemad:

- Juhendaja keerulise rolli mõistmine ja kuidas ennast positsioneerida. 

- Juhendamisprotsessi alustamine. 

- Kuidas juhendada õppija tööd nii, et see tunduks tema tööna? 

- Millist tagasisidet ja millal on vaja? 

- Kuidas mõista, mis tudengit päriselt takistab ja kas see on üldse sinu asi? 

- ... 

 

Tule kõikide oma küsimuste ja kogemustega.

hind 95€

kes ma olen ja miks ma seda teen?
number 1_edited.jpg

Tere! Mina olen Epp. Mind paelub enda  ja eluga hakkama saamine ehk Enesemeisterlikkus. Seda nii sisemise protsessina (ehk MINA-s toimuv) kui ka selle väliselt võimaldamine ja toetamine (ehk juhendamine, juhtimine, õpetamine). 

Oma töös aitan inimestel ennast ja oma olukordi mõista ning näha vaatenurkade ja valikute rohkust. 

​Lõputöö ja kooli lõpetamine on mulle väga oluline ja südamelähedane teema mitmel põhjusel. 

 

Ma ise olen kogenud väga toredat ja väga rasket lõpetamist. Mõlemad kogemused innustavad mu praegust tööd. Mu raske lõpetamise kogemus kahjustas mind liiga palju ja liiga kauaks ajaks. Ma arvan, et see kõik oli ebavajalik ja oleks vajanud lihtsalt nutikamat toetust. 

 

Coachina näen kui kahjustav ja raiskav on koolide mitte lõpetamine või halva kogemusega lõpetamine. See jääb igavesti kaaslaseks. Nõrgaks tegevaks kaaslaseks. 

 

Olen toetanud ja juhendanud paljusid lõputööde protsesse väga erinevates valdkondades ja õppetasemetel. Kuigi iga kooli ja osakonna nõudmised on justkui erinevad, siis tegelikult on kõik tööd täpselt ühesugused ja kõikide õppijate mured samuti. Olgu siis ülesandeks 6-leheküljeline keskkooli uurimistöö või magistritöö. Segadus ja mure on ikkagi sama.  

 

Viis aastat juhtisin Tartu Ülikooli Skytte Instituudis Euroopa õpingute magistriprogrammi Arenguseminari, kus sain proovida, testida ja arendada, kuidas toetada täiskasvanud õppijaid nende kõrghariduse õpingutes ja lõputöö protsessis.

Lõputöö tegemise ja juhendamise protsess võiksid mudeldada head juhendamist ka ülejäänud elus. Ma usun ja olen näinud, et see on võimalik. 

Epp Adler

teiste kogemused

"Epp innustas mind otsima seni, kuni leidsin oma lõputöö jaoks teema, mis ühendas mulle olulised valdkonnad ning mis mind seetõttu tõeliselt huvitas. Minu lõputöö teemast on praeguseks kasvanud minu töö ja hobi ning sellest on sündinud ka minu ettevõte.

Epp julgustas mind leitud teemat lõpuni iseenda omaks tegema ja samas objektiivset vaadet säilitama. See tähendas, et suhtusin oma töösse paindliku kire ja uudishimuga, mis viis suurepärase koostööni juhendajaga. 

Tänu Epule võin ma öelda, et olen üks neist õnnelikest inimestest, kes on oma magistritöö kirjutamise protsessi päriselt nautinud."

Hanna Kriiska

Medata asutaja ja andmekaitsespetsialist

"Epu toetus ja lähenemine inimestele on heatahtlik, julge ja isiklik. Ta toetub julgelt oma isiklikule kogemusele ja tähelepanekutele, esitades seda kindlalt, aga paindlikult ja mänguliselt. Tema olekus on väike intriig, mis kutsub dialoogile -  Et mis mõttes või Et kas tõesti või Et kas nii päriselt tohib?

Epp julgustab kahtlema olemasolevas ja konventsionaalses, nügib lihtsustama, kogema ja ära tegema. Olin oma teraapiaõpingute lõputööga jõudnud punkti, kust ei osanud hästi edasi minna. Juba terve aasta.

Epp aitas näha, millised on järgmised praktilised ja tehtavad sammud edasiliikumiseks. Et kuidas hoida fookust ja suunda ning leida endas uurija ja looja."

Piret Aunapuu

Analüütiline psühhoterapeut väljaôppes

Euroopa Komisjoni ametnik 

"Epp on taeva kingitus kõigile endas kahtlejatele! Olles ummikus ja hirmul ei suutnud ma omal käel leida ülesannetega toimetulekuks sisemist ressurssi ega näha ka piiranguid, mida endale ise seadsin. Ilmselt oleks jäänud kõik raskemad ja mahukamad koolitööd ka tegemata, kui appi poleks tulnud Epu avatud süda ja toetus. Kui ise enam ei jaksa ega tea, kuidas paremini edasi liikuda, siis ta leiab selle „miski“ , mis aitab lahti muukida keerukad ja iganenud mõttemustrid, milles kõik peavad vastama kõrgele standardile ja lahendama ühtviisi ülesandeid. Epu kogemused, terav loogika, tähelepanekud ja juhendamine aitavad peeglisse vaadata ja mõista, mida saaks endas muuta või hoopis oma kasuks pöörata, et paremini edasi liikuda."

Helena Maasik

Semiootika magistrant 

"Epp kirjutab oma kodulehel nii: “…. Su kuklas ei ole enam seda tegemata asja või lugemata artiklit. sa oled vaba…” Veel mõni kuu tagasi tundus see kättesaamatu unistusena, aga ainult mõne kuuga muutus see võimalikuks. See on kirjeldamatult hea tunne, eriti kui see tunne on kuklas istunud 1.5 aastat.

Veebruaris alustasin tööd Epuga ja maikuu lõpus juba kaitsesin edukalt oma magistritöö. Lisaks sellele, et ma tegin ära oma lõputöö, hoidsin ennast sellel teekonnal, minus kasvas eneseusk ja kõik see kandus üle ka mu igapäevaellu. Soovitan kõigile lõputööde kirjutajatel aidata ennast läbides see teekond toetatult ja muuta see kogemus Epu abiga positiivseks."

Mairi Tepner 

Käsitöö ja kodunduse õpetaja

Enjoying the Nature

Vaata tasuta 15minutist veebinari
"Kuidas lõputöö lõpuks ja võimalikult valutult ära teha?" 
lae alla seda toetav töövihik 

lae alla tasuta 
lõputöö ära tegemise töövihik

bottom of page