ENESEMEISTERLIKKUSEpraktiline koolitus 

Järgmine koolitus:

27. veebruar

kell 10.30 - 17.00 

Kadriorus

"Köleri 2" restoranis 

Vaata: Sa sädeled! 

"Äkki ma olen liiga enesekindlaks muutunud..." 

"Ma ei tea, kas nii sobib ja tohib ja ..." 

"Oeh, ma olen vist hulluks läinud, et ma nii mõtlen..." 

"Einoh, tegelikult on mul kõik ju väga hästi, aga..."

"Olen juba kõik saavutanud. Kas nüüd ongi kõik?" 

 

 

 

Nii on mulle öelnud väga paljud väga andekad ja väga kogenud inimesed. Kõik nad on mingis muutuses - tundub nagu vana olemisviis on kitsaks jäänud, aga uus on veel tundmatu ja hirmus. 

 

Erinevatel põhjustel on nad hakanud oma mõtetes ja iseendas kahtlema; kardavad, et nende muutust ei aktsepteerita või see lõhub kõik ülejäänu; on oma mõtetega üksi või saavad oma lähedastelt halba või vahel ka tühja tagasisidet või tunnevad, et peavad oma elu, unistusi  ja mõtteid teistele õigustama või hoopis varjama.

 

Kõik need tunded ja kogemused on täiesti normaalsed, teatud mahus kasvamiseks vajalikud, kuid pikas plaanis enesekindlust tugevalt kahjustavad. 

 

Selle kõigega hakkama saamise üks abiline on Enesemeisterlikkuse teadlik arendamine. See on segu õigetest töövahenditest, oskustest, suhtumisest ja eesmärgist. Nagu iga meistri töö. 

 

Mis on Enesemeisterlikkus?

Iseendaga, oma eluga ja teistega hakkama saamine ehk oma elu nutikas kandmine läbi kõikide väljakutsete. 

 

Elu on nagu üks pikk mägimatk - kott on raske, teekond on pikk, tulemus on paljutõotav, kuid tundmatu. Vahel on vaade väga ilus, vahel on teekond tüütu ja igav, vahel on lihtne, vahel raske, vahel võimatult raske, vahel ajab naerma ja vahel nutma, vahel on endal paha tuju, vahel ajavad kaaslased närvi, vahel oled näljane ja väsinud, vahel saapad hõõruvad, vahel on kaasas vale varustus, vahel kaob kaart ära või kaart on vale, ja enamasti juhtub midagi üllatavat, mis muudab sind tugevamaks, kogenumaks, või disainib Sinu unistusi. Ja üks on kindel - igale hingematvalt kaunile vallutatud mäetipule järgneb edasine matk ja uue tipu unistus.

 

Ehk siis Elu on üks põnev ja väga keeruline mäng, mida pead mängima Sina ise.  Muidu oled passiivne, vaikiv või torisev nupp kellegi teise mängus. Selle mängu muudab eriti keeruliseks ja võluvaks see, et kõik mängivad oma mängu ja tegelikult keegi ei tea, kelle versioon ja reeglid kõige õigemad on. Mida kiiremini sa selles kaoses oma teed leidma ja raskusi kandma õpid, seda toredamaks see mäng muutub.

 

Enesemeisterlikkus on oskus, mis võimaldab mängida oma mängu, mõista teiste mängu ja lõpuks neid oskuslikult ühendada. See tähendab enda tundmist, enda väärtustamist, teiste talumist, suhtlemisoskust ja võimet probleeme/kriise taluda ning lahendada. 

 

Koolituse eesmärk ei ole anda lihtsaid "õigeid" lahendusi, vaid õppida oma loo väärtustamist, kriisidega toime tulemist ja harjutada, kuidas leida oma olukordadest inspiratsiooni järgmiseks sammuks. 

 

Minu unistus on, et koolituse lõpuks oled pisut väsinud ja täis mõtteid ning inspiratsiooni; oled veetnud jõudu andva ja lõbusa päeva; oled hämmingus oma võimekusest ja oskad õpitut rakendada oma igapäevaelus. 

 

KOOLITUSE SISU: Millest Enesemeisterlikkuse koosneb? Enesemeisterlikkuse põhioskused. Kuidas Enesemeisterlikkust harjutada? Enesemeisterlikkuse inventuur ja praktikum. 

 

KELLELE: Neile, kes tunnevad, et nad ei mahu enam oma senisesse olemisse ära; kes vajavad julgustust või tuge oma olukorra mõtestamiseks. Neile, kes tunnevad, et Elumäng on raskeks muutunud, mänguoskus on roostes või kes tahavad oma mängu oskust arendada. 

 

MILLAL:  27. veebruaril 2016, kell 10.30 - 17.00  

KUS: Restoranis "Köleri 2" Kadriorus

 

KUI PALJU MAKSAB: 95€ (sisaldab materjale, kohvi-teed ja lõunat). Maksta saab sularahas ja ülekandega. Kui vajad arvet, märgi info registreerimislehel.

 

Maksmine ülekandega: OÜ Leela, EE072200221051658633, selgitusse lisa oma nimi ja koolituse nimi

 

ETTEVALMISTUS: võta kaasa oma küsimused millele otsid vastust. Koolitusele eelneval õhtul või hommikul koolitusele sõites mõtle:

Mis mind väsitab, tagasi hoiab, ebakindlust tekitab või liiga väiksena hoiab?

 

"Meeldis  sõbraliku ja toetava õhkkonna loomine."

"Oma enesehinnangu tõstmine oli mulle väga

oluline. Ka enda mõtetega ühenduse saamine."

"Väga meeldiv,

aeg läks nii kiiresti.​"

"Avastasin enda kohta palju uut, mis oli nii iseenesest mõistetav, et ei pannud seda tähelegi."

"Väga tore, hooliv ja julgustav koolitaja. Hea huumor. Teeb asja lihtsaks ja arusaadavaks."

Osalemiseks täida see ankeet