top of page
Reading a Book

TASUTA
ENESEMEISTERLIKKUSE VEEBINAR

enesehoolitsus  
elu tähtsaim oskus ja tegevus

Enesemeisterlikkuse veebinar 
"ENESEHOOLITSUS - ELU TÄHTSAIM OSKUS JA TEGEVUS" 
 

Seekordses veebinaris (varem toimunud leiad siit) annan endale suure väljakutse. Mõtestada ja rääkida enesehoolitsusest. Ja veel väites, et see on kõige tähtsam eluoskus. Mis selles tavalises teemas ikka nii keerulist on? 

Enesehoolitsus on kõike muud kui neutraalne teema.  Võiks lausa öelda, et see on väga ohtlik teema. Ja see on juba vihje, miks ta nii tähtis on. 

Enesehoolitsus on küll osaliselt tavaline ja normaalne inimtegevus. Kuid see on teema, mis seostub koheselt ka väärtustundega, austusega, identiteediga, staatusega, kuuluvusega, harjumustega, traditsioonidega, rahaga, ajaga, energiaga. Ehk siis kogu meie sügava, kauni ja hapra olemusega. 

Miks sellest teemast üldse rääkida? 

Elu on täis üllatusi ja muutuseid. Meie sees ja meie ümber. Ja need kõik toimuvad, kas meile meeldib või mitte. Ükskõik, mis meie ümber või sees toimub, siis meie ise kanname seda. Ja enesehoolitsus ongi oma kandevõime eest hoolitsemine. Kõik on ilmselt kogenud või näinud pealt, mis juhtub kui enesehoolitsuse oskus on nõrk või see jääb unarusse. Sellel on laastavad tagajärjed. See võib olla isegi eluohtlik. 

Enesehoolitsus on enesemeisterlikkuse üks tähtis osa. 

Arvestades, kus maailm ja ühiskond hetkel on, siis enesemeisterlikkuse oskus muutub üha olulisemaks. Ja selle osana enese eest hoolitsemise oskus. 

Enesehoolitsus on väga lihtne ja samas väga mitmetahuline. See on nii lihtne, et temast on lihtne loobuda. Ja nii keeruline et sageli sellele ei leita aega, energiat või raha. Ja ometi on enesehoolitsus meie füüsilise, vaimse, spirituaalse, sotsiaalse ja finants-tervise alustala. 

Selle veebinari on inspireerinud

  • kõik, kes on juba õppinud ennast piisavalt austama, et enda eest hoolitseda

  • kes alles kahtlevad enda piisavuses, aga juba uudistavad ja õpivad

  • minu enda keeruline teekond enda väärtustamiseni ja tunne, et seda peab jagama

  • ja elu elamise armastus

Minu soov on teha taas üks väga praktiline mõtestav veebinar, kus soovin avada enesehoolitsuse tähendust, keerukust ja anda nippe, kuidas seda teha sulle sobivalt. 

Seekord toimub veebinar keset päeva, sest sa väärid hetke! 

Pane end lehe lõpus kirja ja kohtume veebinaril! 

 

Veebinar on registreerunutele järelvaadatav. 

bottom of page