top of page
Lonely Boat

endaks saajale

MILLEKS ENESEMEISTERLIKKUS?

 

Enesemeisterlikkus - see on üks põnev, veider ja intrigeeriv sõna. Mitte keegi ei kasuta seda ja ometi kõik saavad kohe aru. 

Kõigil on loomulikult oma versioon ja oma tähendus. Ja just see loomulik mõistmine kombineerituna omanäolise mõistmisega teebki selle sõna nii vägevaks. 

Enesemeisterlikkus  ja elumäng

Ma arvan, et Enesemeisterlikkus on meie kõigi loomulik talent. Me kõik oskame seda. Muidu me ei elaks.

 

Kuidagimoodi. Igaüks omal moel. Elame oma elu ära.

 

Isegi kui me ise nii ei arva, siis oleme me edukad. Me oleme endiselt elus. Me teeme midagi. Me kuulume kuhugi. Me suudame oma päeva õhtusse viia ja jälle hommikusse. Kui sa seda teksti loed, siis järelikult on sul ligipääs (võibolla lausa omad seda) ühele masinale, internetile, oskad neid kasutada, oled õpihimuline, oskad lugeda ja seda mõista. Ükski neist ei ole iseenesestmõistetav oskus või ressurss.

Me kõik oleme elu osa ja elu on meie osa. Aegade algusest vaieldakse ja arvatakse, kas elu juhtub meiega, meie jaoks, meiega koos, meie vastu või äkki hoopis on meil ikkagi võime elu luua ja mõjutada.  

Elu ja selle osad muutuvad koguaeg. Muutumine ja liikumine on elu loomulikud osad. Nagu ka stabiilsus ja püsivus. Me pidevalt keksime nende vahel. Kord on liiga igav ja rutiinne ja siis jälle liiga muutlik ning kiire. 

Mis on minu jaoks enesemeisterlikkus? 

Enesemeisterlikkus on eluga leppimine, endaga hakkama saamine, teiste hulgas olemine, elus osalemine vaatamata kõigele. Selle võime pidev hoidmine, täiendamine ja hoolitsemine. Ikka selleks, et saaks elus osaleda. 

Elus juhtub asju. Palju asju. Toredaid ja keerulisemaid. See võib olla innustav, rõõmustav, aga ka koormav, hirmutav, ärevust või stressi tekitav. Need kõik on meie reaktsioonid juhtunule. Need on meie tunded. Me oleme inimesed. 

Need kogemused teevad meid vahel tugevamaks ja julgemaks ning siis jälle väiksemaks ja nõrgemaks. 

Meie elukogemus ei ole enamasti fakt. See on versioon, mis tekib meie enda loodud tähendustest. See tähenduse andmine sõltub sellest, kelleks me ennast peame , kelleks teisi peame, milliseks elu ja tema osi peame.

Need lood muutuvad terve elu. Vahel need lood on võimaldavad ja siis jälle takistavad. 

Enesemeisterlikkuse treenimine on pidev enda, teiste, elu ja nende koosmängu mõistma õppimine, et saaks osaleda, teha valikuid ja tunda end hästi. Isegi kui kõik ei ole ideaalne. 

 

Enesemeisterlikkuse veebinaride sarjas räägin ja mõtisklen enesemeisterlikkuse erinevatest osadest. 

Leaves
Registreerumine

ENESEMEISTERLIKKUSE VEEBINARID 

bottom of page