JULGEMA ESINEMISE KURSUS 

JÄRGMINE KOOLITUS:

27. VEEBRUARIL KELL 10.30 - 17.00

"KÖLERI 2" RESTORANIS, KADRIORUS

 

 

Teiste ees esinemine on igapäevane vajadus. Ilma seda kartmata on väga palju toredam, lihtsam ja vabam. 

Kohtun palju õpetajate, juhtide ja teiste igapäevaselt inimestega töötavate inimestega, kellele ei meeldi teiste ees esineda. Mõtlen milline ärevus sellega kaasneb, kuna pead seda ju igapäev tegema. 

 

Koolitusel laulma, tantsima ja pilli mängima ei pea, kuid on juhtunud, et võid ise seda teha tahta. 

 

Avaliku esinemise hirm on üks kõige sagedasem ja tavalisem hirm. See on ka üks kõige ohtlikum ja kasutum, aga lihtsalt ületatav hirm. Õnneks on enamus kartjad sellest hirmust teadlikud ja nad teavad ka kui palju see neid takistab. Liiga paljudel suurepärastel inimestel on see hirm nii suur, et nad eelistavad olla nähtamatud ja vait. Selle tulemusena jäävad teised nende panusest ja mõtetest ilma ning nad ise annavad ennast hävitavale hirmule jõudu juurde. 
 
Väike hirm on alati vajalik, kuid see peaks aitama mitte takistama. Näitlejad ja muusikud ütlevad, et kui lavahirm täielikult kaob, siis on aeg ametit vahetada. Pisike hirm aitab end kokkuvõtta ja endast parimat anda. Suur hirm teeb enesekeskseks, ebakindlaks, araks, väikeseks, vaeseks ja sunnib põgenema. Teiste ees rääkimine on tegelikult väga lihtne - see on pigem suhtumine, kui oskus.
 
Teiste ees rääkimise hirmu ületamisega kaasneb palju boonuseid: oled enesekindlam; saad teada oma väärtuse ja eripära; saad teada, et sul on mida öelda ja sa võid seda öelda; muutud vähem enesekeskseks, sest publik muutub koletistest inimesteks jne. Ehk siis saad palju vaba aega ja energiat, sest põgenemisplaanide tegemise asemel saad teha mida tahad teha. 
 
Sisu: Avaliku esinemise ja selle kartmise lahti harutamine; Turvalises keskkonnas proovimine ja harjutamine; Oma eripärade, tugevuste ja nõrkustega tutvumine ning nende kasutamise õppimine; Hirmu taltsutamise ABC.
 
Kellele: kõigile, kelle jaoks teiste ees (lihtsalt grupis või laval) rääkimine on väga suur või liiga suur väljakutse ja kellel on sellest kõrini.
 
Kestvus: 4 x 2,5h 

Grupi suurus: 10 - 15

 

 

 

 

 

Mis on Enesemeisterlikkus? Iseendaga, oma eluga ja teistega hakkama saamine. Elu on nagu üks pikk mägimatk - kott on raske, teekond on pikk, tulemus on paljutõotav, vahel on vaade väga ilus, vahel on teekond pikk ja    igav, vahel on lihtne, vahel raske, vahel võimatult raske, vahel ajab naerma ja vahel nutma, vahel on endal paha tuju, vahel ajavad kaaslased närvi, vahel oled näljane ja väsinud, vahel saapad hõõruvad, vahel on kaasas vale varustus, vahel kaob kaart ära või kaart on vale, ja enamasti juhtub midagi üllatavat, mis muudab sind tugevamaks, kogenumaks, või disainib Sinu unistusi. Ja üks on kindel - igale hingematvalt kaunile vallutatud mäetipule järgneb edasine matk ja uue tipu unistus.

 

Ehk siis Elu on üks põnev ja väga keeruline mäng, mida pead mängima Sina ise. Selle mängu muudab eriti keeruliseks ja võluvaks see, et kõik mängivad oma mängu ja tegelikult keegi ei tea, kelle versioon ja reeglid kõige õigemad on. Mida kiiemini sa selles kaoses oma teed leidma ja raskusi kandma õpid, seda toredamaks see mäng muutub.

 

Enesemeisterlikkus on oskus, mis võimaldab mängida oma mängu, mõista teiste mängu ja lõpuks neid oskuslikult ühendada. See tähendab enda tundmist, enda väärtustamist, teiste talumist, suhtlemisoskust ja võimet probleeme/kriise kannatada ning lahendada. 

 

Koolituse eesmärk ei ole anda lihtsaid "õigeid" lahendusi, vaid õppida oma loo väärtustamist, kriisidega toime tulemist ja harjutada, kuidas leida oma olukordadest inspiratsiooni järgmiseks sammuks. 

 

Minu unistus on, et koolituse lõpuks oled pisut väsinud ja täis mõtteid ning inspiratsiooni; oled veetnud jõudu andva ja lõbusa päeva; oled hämmingus oma võimekusest ja tead mida edasi pead tegema.

 

SISU: Enesemeisterlikkuse osad, Enesemeisterlikkuse põhioskused, Enesemeitserlikkuse inventuur ja praktikum. 

 

KELLELE: Neile, kes tunnevad, et Elumäng on raskeks muutunud; kellele tundub, et mänguoskus on roostes või kes tahavad oma mängu oskust arendada.

 

MILLAL:  27. veebruaril 2016, kell 10.30 - 17.00  

KUS: 

 

KUI PALJU MAKSAB: 95€ (sisaldab materjale, kohvipausi ja lõunat). Maksta saab sularahas ja ülekandega. Kui vajad arvet, märgi info registreerimislehel.

 

Maksmine ülekandega: OÜ Leela, EE072200221051658633, selgitusse lisa oma nimi ja koolituse nimi

 

ETTEVALMISTUS: võta kaasa pastakas ja oma küsimused, millele pead mõtlema või millele otsid vastust

 

 

 

"Meeldis  sõbraliku ja toetava õhkkonna loomine."

"Oma enesehinnangu tõstmine oli mulle väga

oluline. Ka enda mõtetega ühenduse saamine."

"Väga meeldiv,

aeg läks nii kiiresti.​"

"Avastasin enda kohta palju uut, mis oli nii iseenesest mõistetav, et ei pannud seda tähelegi."

Kontakt: epp(ät)leela.ee 

© 2020 Epp  Adler. Proudly created with Wix.com

  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle
  • LinkedIn - Black Circle
  • Google+ - Black Circle