Elu- ja karjääriplaneerimise koolitused

Kelleks tahan saada? Kuidas valida õiget ametit? Mis variandid mul on? Kelle nõu kuulata?  

Kas tegin õige otsuse? Kas muutmiseks on liiga hilja? Milleks ma üldse sobin? 

 

Need ja väga paljud teised küsimused kummitavad paljusid noori ja täiskasvanuid. Kui nende küsimustega ära ei tegele, siis on nad su ustavad varjud igavesti. Teine variant on neist

innustust saada ja hakata leidma oma vastust.

 

Elu ja karjääri planeerimine on nagu puu - elujõulisuseks on vaja juuri, tüve, oksi ja lehti. Lisaks seda kõike ümbritsevat ökosüsteemi, sh ka kahjureid. Mõnel on lehekuhi ehk hunnik erinevaid kogemusi, kuid need ei kinnitu millegi külge. Teisel jällegi tugevad juured, mis ei julge kasvama hakata. Ja kolmandal on peotäis seemneid ja tõrusid, mis ootavad alles idanema hakkamist. 

 

Teen töötubasid ja koolitusi erinevas karjääriplaneerimise etapis noortele ning täiskasvanutele. 

Karjäärikoolitus "Kuidas valida?"

Küsimus „Kelleks sa tahad saada?“ on paljude õudusunenägu. Sõltumata sellest kas seda küsib keegi teine, peab ühel päeval sellele igaüks ise vastma. Noor inimene on väga erinevate mõjutajate meelevallas – ühelt poolt on enda unistused, teisel pool vanemate ja õpetajate arvamus, kolmandal pool ühiskonna surve olla edukas. Lisaks sõltub valik julgusest, kogemustest, teadmistest, võimalustest ja väga paljudest nähtamatutest asjadest. Kuidas siis ikkagi selles lõputu valikuga kommipoes enda jaoks parimat valikut teha?

 

Karjääriplaneerimine ja valiku tegemine sõltub väga paljudest elementidest ja see algab tegelikult juba väiksena. Iga kogemus, kontakt, huviring ja uus teadmine muudab meid kordumatuteks inimesteks. Lisaks iseenda tundmisele on vaja osata suhelda, tunda oma võimalusi, teada kuidas neid kasutada ja palju muud.

 

Karjäärikoolituse eesmärk on aidata noortel avastada iseennast ja oma unistusi ning kuidas see kõik hinge rõõmustavaks ja raha andvaks karjääriks vormida ehk siis oma imeliseks eluks disainida. 

 

Sisu: Enesemeisterlikkus kui kõige alus; juba olemasolevad oskused; tugevused ja nõrkused - mida nendega teha; milliseid omadusi on tegelikult eduks vaja ja kuidas neid arendada; võimaluste rohkus ja kuidas valida.

 

Kestvus: pool päeva (4h) või terve päev 

Grupi suurus: 10 - 25 inimest (vanus 15+) 

„Kuni täna hommikuni teadsin, et ma ei ole loov ega juhitüüp.“

„Ma kardan

nüüd palju vähem.“

"Sain uusi sõpru ja õppisin avatumalt suhtlema."

"Sain teada uusi asju ja kuidas valida ning vastu pidada."

Julgesin enda sisse vaadata ja mõista, et ma olen rohkem väärt kui ma arvasin.

Tulin koolitusele ükskõikselt, kuid avastasin iseendas palju rohkem ja pole ammu nii heal koolitusel käinud. AITÄH

Karjäärikoolitus "Kas tegin õige valiku?"

Eriala valimine, kooli läbimine ja selle lõpetamine on väga keerulised. Vahel saab jaks otsa ja tekib tahtmine katkestada, eriala vahetada või paus teha. Kuidas teada kas see on õige otsus – kas oligi algselt vale valik, põgenen raskuste eest või hoopis lükkan mingeid otsuseid edasi?  Motivatsiooni langust ja raskust võivad põhjustada väga erinevad asjad. Otsust on lihtsam teha kui mõistad, mis sinu motivatsiooni sööb, kuhu tahad jõuda, kes sa üldse oled ja kuidas muudatus sind aitaks.

 

Katkestamisel, muutmisel ja peatamisel võivad olla nii väga head kui ka väga halvad tagajärjed. Iga selline samm peaks elus edasi aitama ja enesetunnet parandama, mitte teadmutust ja ebakindlust suurendama.  

 

Koolitus „Kas tegin õige valiku?“ on neile, kes kahtlevad oma õpingutes. Koolituse eesmärk on koos oma plaanile teadlikult otsa vaadata, et saaksid teha enesekindlalt valikuid ja siduda oma edasise plaani oma unistuste ja ülejäänud eluga. Iga samm peaks Sind edasi aitama, mitte samasse kohta jätma.

 

Sisu: Eneseteadlikkus, Senised valikud, Kus oled praegu, Edasised sammud ja unistused

 

Kestvus: pool päeva (4h) või terve päev 

Grupi suurus: 10 - 25 inimest (vanus 18+)